Podsumowanie pierwszej soboty w futsalowej Ekstralidze
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

Koniec świątecznej przerwy w futsalowej Ekstralidze. W sobotę rozegrano jedno spotkanie w grupie południowej i dwa w północnej. Padło aż dwadzieścia goli.

W Krakowie Jagiellonki pewnie 6:3 ograły beniaminka z Wierzbna. Krakowianki na luzie do zwycięstwa doprowadziła Justyna Maziarz, która zdobyła hattricka i zaliczyła asystę.

Na północy obejrzeliśmy dwa bardzo zacięte pojedynki. W Białymstoku na dole tabeli grupy północnej spotkały się miejscowy Włókniarz z zespołem UG Gdańsk. Niespodzianki nie było i po dwóch bramkach Natalii Świętoniowskiej i jednej Nataszy Urbanowicz 2:3 zwyciężył zespół trenera Aftańskiego.

Najciekawiej jednak było w kolejnych akademickich derbach Warszawy. SGGW zdołał uratować remis z AWF-em 3:3, pomimo prowadzenia zespołu Marcina Malinowskiego i Bartłomieja Gąsiora w 27. minucie 0:3.