Akademia Piłkarska LG liderem po rundzie jesiennej!
I liga Ligi Polska

Piłkarki APLG w niedzielnym meczu pokonały rezerwy UKS SMS Łódź 3:0 (0:0). Dzięki temu na półmetku rozgrywek uplasowały się na pozycji lidera 1. ligi kobiet. – Włożyłyśmy ogrom pracy w tę rundę, byłyśmy świetnie przygotowane do każdego meczu, realizujemy nasz cel w 100% – powiedziała po meczu Angelika Kołodziejek.

Mecz z SMS-em rozpoczął się spokojnie. Obie drużyny grały asekuracyjnie nie chcąc narazić się na popełnienie błędu.  – W pierwszej połowie na boisku dominował chaos, żadna z drużyn nie stworzyła sobie okazji do strzelenia bramki – powiedziała po meczu Angelika Kołodziejek. – Mecz był trudny pod względem mentalnym, wiedziałyśmy, że jeśli go wygramy to przerwę zimową spędzimy na pozycji lidera – dodała Magda Kołacz, bramkarka APLG – To dałoby nam dużo spokoju.

Spotkanie diametralnie zmieniło się w drugiej połowie. Wtedy to w ciągu 16 minut gdańszczanki zdominowały zespół przyjezdnych i zdobyły trzy bramki. – Po przerwie wyszłyśmy bardziej zmotywowane. Zdobycie kompletu punktów było dla nas bardzo ważne – wyjaśniła Kołodziejek, która w letnim oknie transferowym przyjechała do Gdańska właśnie z Łodzi. – Ciężko jest grać przeciwko swojej byłej drużynie. Z jednej strony chciałam pokazać, że zrobiłam dobry krok zmieniając barwy, zaś z drugiej miałam w głowie, że byłam związana z SMS-em aż 5 lat, ale na boisku nie ma przyjaźni  – dodaje.

Akademia Piłkarska LG – UKS SMS II Łódź 3:0 (59’ Włodarczyk, 62’ Słowińska, 75’ Kołodziejek)

To już trzeci sezon Akademii na pierwszoligowych boiskach i do tej pory jest zdecydowanie najlepszym w wykonaniu gdańskiej drużyny. W    11 meczach piłkarki APLG zdobyły 28 punktów (9 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka). – Włożyłyśmy ogrom pracy w tę rundę, sztab ciężko pracował abyśmy były jak najlepiej przygotowane – wylicza KołodziejekTo pokazało jak dobrym zespołem jesteśmy. A wtóruje jej Kołacz, która wystąpiła w każdym meczu tej rundy, w pełnym wymiarze czasowym – Już od okresu przygotowawczego wiedziałyśmy jaki jest cel i konsekwentnie krok po kroku staramy się go realizować. Oczywiście nie zawsze jest kolorowo, ale taki jest sport

Dzięki zwycięstwu nad Łodzią APLG zajmuje pierwsze miejsce w tabeli wyprzedzając o jeden punkt właśnie SMS. Trzecie miejsce zajmuje drużyna KKP Stomilanki Olsztyn ze stratą sześciu punktów do lidera. – Teraz z większym spokojem będziemy się przygotowywać do rundy rewanżowej – cieszy się Magda Kołacz Czeka nas przerwa świąteczna, po której 8 stycznia wrócimy do treningów, tak aby na marzec być jak najlepiej przygotowane.

– Przed nami runda wiosenna, cieszymy się z tego co już osiągnęłyśmy, ale zdajemy sobie sprawę, że w rewanżach będziemy musiały pokazać jeszcze więcej. To będzie dla nas duży sprawdzian, ale wiemy o co gramy. Mamy wspólny cel. Walczymy o awans – kończy Kołodziejek