Udane zakończenie rundy Akademiczek z Wrocławia. Wysoki wymiar kary dla Rolnika

Czasem ligowy spryt jest na wagę złota i kompletu punktów. Beniaminek z Głogówka walczył jak równy z równym z AZS-em Wrocław. Przestrzelił karnego, obijał słupki i poprzeczki… Niestety pech Rolniczek wykorzystały z ‘zimną krwią’ Akademiczki, wygrywając aż 5:0.

Wrocławianki dominowały, lecz nie na tyle, by odciąć przyjezdne od jakichkolwiek okazji. Brakowało jednak szczęścia, które miały gospodynie. W 18. minucie trafiła Kamila Czudecka. Jeszcze w pierwszej połowie Ilona Kujawska z Rolnika miała świetną okazję do strzelenia bramki, lecz zmarnowała jedenastkę.

W drugiej połowie podwyższyła wynik Julia Mularczyk. Kolejne okazje miał Rolnik, lecz nie miał dziś szczęścia. Na domiar złego w 79. minucie za drugą żółtą kartę, a w konsekwencji czerwoną wyleciała z boiska Emilia Pawłowska. Wszystko przyjezdnym posypało się ‘jak domek z kart’ i już w doliczonym czasie gry Wrocław strzelił jeszcze trzy gole.

To już koniec ekstraligowego grania w tym roku. AZS Wrocław przezimuje na dziewiątym miejscu w tabeli, natomiast Rolnik z zerowym dorobkiem punktowym spędzi zimę na ostatnim miejscu. Teraz czas na Puchar Polski. Za tydzień Rolnik zagra z pierwszoligowym GOL-em Częstochowa, natomiast AZS Wrocław będzie rywalizował z silnymi Rysami Bukowina Tatrzańska.

• Julia Mularczyk (AZS Wrocław) (72%, 34 Votes)
  • Kamila Czudecka (AZS Wrocław) (23%, 11 Votes)