Bez efektu nowej miotły. Czarne zepsuły debiut trenera Mitechu (wideo)

Zmiany na ławce trenerskiej przynoszą zazwyczaj skutki w dobrych rezultatach na boisku. Maciej Wejner zadebiutował w roli szkoleniowca pierwszej drużyny Mitechu. Była walka i ambicja, lecz na Czarnych to było za mało. Katarzyna Daleszczyk i spółka bez problemu wygrały 4:0.

Mitech wytrzymał do 25. minuty. Wtedy to po faulu Maii Stopki we własnym polu karnym jedenastkę na gola zamieniła Katarzyna Daleszczyk. Prowadzenie dało wiatr w żagle gospodyniom. Świetnie grała Dorota Hałatek i Weronika Zawistowska, które zdobyły dwa kolejne, przy czym gole nawzajem sobie przy ich asystowały.

W drugiej połowie przebudził się Mitech. Swoje okazje miały Bijak i Warunek, lecz za każdym razem to Szymańska była górą. Wynik ustaliła kapitan Czarnych Katrzyna Daleszczyk, u strzelając dublet. Pod koniec spotkania dwukrotnie trafić mogła Dżesika Jaszek, lecz dwukrotnie chybiła.

To już koniec ekstraligowego grania w tym roku. Dość niespodziewanie Czarne przezimują tylko na czwartym miejscu w tabeli, natomiast Mitech tylko na dziesiątym wyprzedzając beniaminka z Bydgoszczy tylko o dwa punkty. Teraz czas na Puchar Polski. Za tydzień Czarne zagrają z pierwszoligową Polonią Środa Wielkopolska, natomiast Mitech będzie rywalizował z rewelacją nowego Pucharu, czyli trzecioligowym KA 4 resPect Krobia.

• Dorota Hałatek (CZARNI) (58%, 44 Votes)
  • Weronika Zawistowska (CZARNI) (28%, 21 Votes)