Jagiellonki w gazie. Udane zakończenie jesieni

Piękne zakończenie Jagiellońskiej jesieni. W ostatnim spotkaniu rundy zespół Krzysztofa Kroka pokonał 3:1 AZS PWSZ Wałbrzych i przynajmniej przez najbliższe 24 godziny będzie zajmować trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Wracająca do składu PWSZ-u Jagoda Sapor nie sprostała krakowskiej nawałnicy. Spotkanie właściwie rozstrzygnęło się w pierwszych 23 minutach, podczas których padły wszystkie bramki. Dublet zdobyła niezawodna Natalia Sitarz, jednego gola dołożyła Natalia Wróbel. Honorową (jak się później okazało) bramkę dla gości zdobyła Kinga Podkowa.

W dalszej części meczu oba zespoły miały swoje szanse bramkowe, więcej goli jednak nie padło. Dwoiła się i troiła w polu karnym Jagiellonek Klaudia Fabova, ale to w sobotnie popołudnie było za mało by pokonać Karolinę Klabis.

To już niestety koniec rundy jesiennej w Ekstralidze. Teraz czas na Puchar Polski i zimową przerwę. W 1/16 finału Jagiellonki zagrają w Łodzi z rezerwami SMS-u, a PWSZ Wałbrzych podejmie w Bielsku-Białej silny BTS Rekord.

• Natalia Sitarz (AZS UJ) (43%, 41 Votes)
  • Weronika Wójcik (AZS UJ) (40%, 38 Votes)