#EFK : Brutalne zderzenie beniaminka z Hegemonem, spektakle w Słomnikach i Częstochowie
Ekstraliga Ekstraliga futsalu Futsal kobiet I liga

Jak to bywało w latach minionych, iście po królewsku przywitały sezon futsalistki w grupie południowej Ekstraligi.

Wszystko zaczęło się już w środę 6 listopada w Koniuszy, gdzie debiutująca w elicie Wierzbowianka pod wodzą Andrzeja Żądło podejmowała hegemona AZS UJ Kraków. Oczywiście gładko wygrały Jagiellonki, hattricki ustrzeliły Anna Zapała i Justyna Maziarz. Wielkie brawa należą się dla beniaminka, że podjął rękawice i potrafił trzykrotnie pokonać bramkarkę z Krakowa.

W sobotę w Słomnikach zobaczyliśmy bezsprzecznie najlepsze spotkanie inauguracyjnej kolejki. Słomniczanka poszła na wymianę ciosów i zremisowała z Rolniczkami aż 6:6. W tym spotkaniu było wszystko: piękne gole, kartki, przedłużone karne, wala bark w bark. Już po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 4:4. Po zmianie stron szybko prowadzenie 6:4 objęły gospodynie. Końcówka słusznie przeniosła jednak Rolniczkom zasłużony remis.

Zupełnie inne widowisko widzieliśmy w Częstochowie. Bielszczanki niemal wzorcowo w pierwszej połowie ograły GOL-arki aż 0:5. Przerwa przyniosła jednak przebudzenie podopiecznych Szymona Młynka. Pościg przyniósł tylko (i aż) cztery gole. W końcówce zrobiło się nerwowo wśród szeregów przyjezdnych. Wszystko jednak wyjaśnił szósty gol Rekordzistek, który zdobyła Katarzyna Moskała.