Górnik ‘uciekł spod topora’ i został liderem

Dwadzieścia minut brakowało Jagiellonkom do sprawienia wielkiej niespodzianki i pokonania Górnika w Łęcznej. W samej końcówce podopieczne Piotra Mazurkiewicza odwróciły losy spotkania i wygrały 3:1. Ten wynik oraz potknięcie Medyka w Katowicach sprawia, że przynajmniej przez najbliższe trzy tygodnie Mistrz Polski zostanie na pozycji lidera Ekstraligi.

Przez pierwsze minuty Górniczki były wysoce nieskuteczne. Wykorzystały to dziewczyny z Krakowa, które po błyskotliwej akcji otwarły wynik spotkania, kolejnego gola w tym sezonie zdobyła Justyna Maziarz. Gospodynie starały się szybko wyrównać, lecz świetnie broniła Karolina Klabis. Obraz stanu gry długo się nie zmieniał. Karta odwróciła się dopiero po wejściu na boisko Agnieszki Jędrzejewicz. Ta dała zespołowi drugie życie. W końcu w 75. minucie wyrównała Nikola Karczewska. Chwilę potem gospodynie już prowadziły. Wątpliwego gola uznała sędzia Monika Mularczyk. Piłkę po strzale Sylwii Matysik, jak pokazują screeny z transmisji Klabis wyciągnęła z linii bramkowej.

W samej końcówce w doliczonym czasie gry swoją drugą bramkę w meczu trafiła Nikola Karczewska.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Reprezentacja Polski zainauguruje eliminacje Mistrzostw Europy meczem z Hiszpanią. Zostanie on rozegrany 12 listopada na Arenie Lublin. Start spotkania o godzinie 18:30, transmisję przeprowadzi TVP Sport. Ostatnia ligowa kolejka w tym roku dopiero w weekend 16/17 listopada.