Czarne zbiły Olimpię w Szczecinie

Zgodnie z przewidywaniami Olimpia nie strzeliła w meczu z Czarnymi nawet honorowej bramki i gładko przegrała aż 0:5. Po dwa gole dla ekipy z Sosnowca zdobyły Martyna Wiankowska oraz Dorota Hałatek, a jednego dołożyła najlepsza na murawie w Szczecinie Dżesika Jaszek.

Po meczu trener przyjezdnych Sebastian Stemplewski komentował:
Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, bo wykonała świetną robotę. Przed meczem mieliśmy cztery niewiadome, były kontuzje i cieszy mnie to, że mogliśmy w końcówce zrobić zmiany i dać odpocząć dziewczynom. Trzy bramki do przerwy pozwoliły na spokojne granie, choć sytuacji było więcej. Drużyna Olimpii raczej nas nie zaskoczyła, mieliśmy pewien plan który wykonaliśmy. Choć muszę przyznać, że oglądając je w innych meczach pokazały, że potrafią utrzymać się przy piłce i strzelać bramki. Dlatego cieszymy się i wracamy z trzema punktami do Sosnowca.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Reprezentacja Polski zainauguruje eliminacje Mistrzostw Europy meczem z Hiszpanią. Zostanie on rozegrany 12 listopada na Arenie Lublin. Start spotkania o godzinie 18:30, transmisję przeprowadzi TVP Sport. Ostatnia ligowa kolejka w tym roku dopiero w weekend 16/17 listopada.