“Powrót” Agaty Tarczyńskiej do Bundesligi. Zwycięska Mesjasz.
Frauen Bundesliga Ligi

Czas na przegląd poczynań Polek na niemieckich boiskach.

W dalszym ciągu w kadrze Wolfsburga brakuje Ewy Pajor, która zmaga się z urazem kolana. Stephan Lerch z powodu fali kontuzji w swoim zespole dowołał na mecz z Essen Agatę Tarczyńską, która na co dzień gra w rezerwach. Polka na boisko jednak nie weszła.

Ze zwycięstwa mogła cieszyć się Małgorzata Mesjasz. Jej Turbine Potsdam pokonało 1-0 Bayer Leverkusen, a Polka tradycyjnie rozegrała pełne 90 minut.

Kolejnej porażki w sezonie doznało SC Sand z Agnieszką Winczo i Patrycją Balcerzak. Tym razem 0-1 na wyjeździe w Sinsheim. Balcerzak rozegrała 87 minut, a Winczo weszła na boisko w 80 minucie.

Druga liga tym razem bez udziału naszych reprezentantek. Agata Tarczyńska jak wspomniałem wyżej była z pierwszym zespołem, a Julia Matuschewski znalazła się poza kadrą Saabrücken.