SMS wygrał w Żywcu

Nie było niespodzianki. Łódzki SMS pokonał 4:1 w Żywcu Mitech, który zagrał pod wodzą tymczasowej grającej trener Eweliny Prokop. Nie zabrakło sędziowskich kontrowersji.

Od początku meczu to SMS prowadził grę i już w 13. minucie objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu Pauliny Filipczak gola strzeliła australijska pomocniczka Caitlin Jarvie. Kwadrans później było 0:2. Świetnie z narożnika boiska ‘wrzuciła’ w pole karne Komosy piłkę, którą świetnie wykorzystała główką Daria Kurzawa. Mitech miał swoje okazje do zdobycia kontaktowej bramki, lecz na próżno. Dwukrotnie sędzia zignorowała zagrania ręką we własnym polu karnym piłkarek gości. W samej końcówce pierwszej odsłony zobaczyliśmy kolejne dziwne zdarzenie, gdy Warunek wychodziła sam na sam z Sowalską … sędzia odgwizdała koniec pierwszej połowy. Po zmianie stron Mitech szukał swoich okazji, lecz nie potrafił zagrozić bramkarce SMS-u.

Przyjezdne były za to skuteczniejsze. W 65. minucie po dośrodkowaniu Achcińskiej wynik podwyższyła Filipczak. Chwilę potem było już 0:4 po golu Gabrieli Grzybowskiej. Na osłodę honorowego gola Mitech zdobył w doliczonym czasie gry. Z rożnego centrowała Petra Zdechovanova, a jedynego gola dla gospodyń zdobyła Patrycja Rżany.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Reprezentacja Polski zainauguruje eliminacje Mistrzostw Europy meczem z Hiszpanią. Zostanie on rozegrany 12 listopada na Arenie Lublin. Start spotkania o godzinie 18:30, transmisję przeprowadzi TVP Sport. Ostatnia ligowa kolejka w tym roku dopiero w weekend 16/17 listopada.

• Paulina Filipczak (TME GROT) (46%, 45 Votes)
  • Caitlin Jarvie (TME GROT) (33%, 32 Votes)
  • Dominika Gąsieniec (TME GROT) (21%, 21 Votes)

Total Voters: 98

10. kolejka Ekstraligi
27.10.2019, Żywiec
Mitech Żywiec vs TME GROT SMS Łódź 1:4
Caitlin Jarvie 13′, Daria Kurzawa 28′, Paulina Filipczak 65′, Gabriela Grzybowska 77′ – Patrycja Rżany 91′

TS MITECH : Komosa – Biegun (71′ Chrzanowska), Rżany, Prokop, Matyja (46′ Bijak), Zdechovanova, Łasicka (59′ Smaza), Wiśniewska, Wnuk, Smidova (81′ Stopka), Warunek (89′ Zeman)

TME GROT SMS: Sowalska – Dragunowicz, Zubchyk, Konat, Kurzawa, Jarvie (80′ Zbyrad), Achcińska (70′ Zieniewicz), Grzybowska, Gąsieniec, Filipczak, Rędzia (70′ Glinka)