Królewscy nie zwalniają (wideo)

– fot. Michał Grzembski

W 9 kolejce III ligi mazowieckiej do Płocka przyjechał beniaminek, drużyna Vulcanu Wólki Mlądzkiej. 

Mecz był jednostronnym widowiskiem, gra toczyła się głównie na połowie gości, które miały duży problem z utrzymaniem się przy piłce i wymienieniu kilku dokładnych podań. W całym meczu nie oddały celnego uderzenia na bramkę, a w polu karnym płocczanek gościły dwukrotnie, po rzutach rożnych, z czego jedną z okazji zamieniły na bramkę.

– fot. Michał Grzembski

W 18. minucie spotkania sprytnie rozegrany rzut rożny przez Wiktorię Wiączek i Aleksandrę Kujawską wykończyła Oliwia Stasińska, umieszczając piłkę z bliskiej odległości do pustej bramki- było to pierwsze trafie Oliwii w pomarańczowych barwach. Mimo kilku dogodnych sytuacji wynik do przerwy nie uległ zmianie, w czym duża zasługa bramkarka Vulcanu, która kilkukrotnie popisała się ładnymi obronami i pewnie wyłapywała dośrodkowane piłki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, natomiast zgromadzeni kibice otrzymali troszkę więcej emocji. W 53. minucie Aleksandra Synowiec wykorzystała błąd bramkarki gości i umieściła piłkę w pustej bramce. 7 minut później Daria Kusa popisała się piękną, indywidualną akcją, mijając trzy zawodniczki gości a następnie uderzając obok bezradnej golkiperki. W 77 minucie zawodniczki z Wólki Mlądzkiej zdobyły honorowe trafienie, gdy po zamieszaniu w polu karnym wepchnęły piłkę do bramki strzeżonej przez Agnieszkę Potrzebską. Chwilę później raz jeszcze dała o sobie znać Daria Kusa, skutecznie wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego i ustalając wynik spotkania.

– fot. Michał Grzembski

Przed meczem odbyła się mała ceremonia. Bramkarka Marta Hućko została uhonorowana pamiątkową tabliczką za rozegranie 100 meczów w barwach Królewskich.

KS Królewscy Płock – Vulcan Wólka Mlądzka 4:1 (1:0)

Bramki: 18. Oliwia Stasińska, 53. Aleksandra Synowiec, 60., 86. Daria Kusa

KS Królewscy Płock: Marta Hućko (55. Agnieszka Potrzebska), Karolina Ejman, Aleksandra Zając, Aleksandra Kujawska, Klaudia Stradomska (K) (55. Natalia Marciniak), Klaudia Łyzińska, Daria Kusa, Wiktoria Wiączek, Oliwia Stasińska (55. Natalia Borowska), Aleksandra Synowiec, Oliwia Gołębiewska (55. Maja Zielińska)

Dawid Gordecki

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: