Kolejne zwycięstwo APLG. ,Setka Włodarczyk’
I liga I liga Polska

W 9. kolejce Pierwszej Ligi Kobiet piłkarki APLG Gdańsk pokonały MUKS Praga Warszawa 2:0 (2:0). Był to setny mecz Julii Włodarczyk w barwach gdańskiego zespołu, który przypieczętowała golem i powołaniem do Reprezentacji Polski. Do końca rundy jesiennej pozostały dwa mecze.

Akademia wyszła na prowadzenie już w 8 minucie po pewnym strzale Marty Stasiulewicz. Piętnaście minut później wynik na 2:0 podwyższyła Julia Włodarczyk, która efektownym zwodem minęła bramkarkę gości.
Na mecz z Pragą wyszłyśmy bardzo zmotywowane i skoncentrowane – powiedziała Włodarczyk – Mamy jasno postawiony cel, do którego w każdym meczu chcemy się przybliżyć. Cieszymy się, że kolejne 3 punkty zostały w Gdańsku.

– Głównym założeniem w pierwszej połowie było zdobycie bramki, abyśmy to my mogły prowadzić mecz i nie musiały gonić rywalek – dodaje Magda Kołacz, która w tym meczu zachowała czyste konto. – Z każdym kolejnym meczem staramy się wyeliminować nasze błędy. Myślę, że każda z nas ma obrany taki sam cel – podkreśla bramkarka.

Środowe spotkanie było setnym w barwach APLG dla Julii Włodarczyk, która ponadto została powołana na konsultację Reprezentacji Polski U-19.
Cieszę się, że jestem częścią tej drużyny i mogę dokładać swoją cegiełkę do realizacji założonych celów – powiedziała 18-letnia pomocniczka – Każdy mecz jest dla mnie tak samo ważny, ale najbardziej w pamięci zapadło mi moje pierwsze spotkanie w seniorskiej piłce. Miałam 13 lat, kiedy zadebiutowałam w 3. lidze. Pokonałyśmy wtedy GKS Żukowo 10:0.

Kolejny mecz piłkarki Akademii zagrają już w najbliższą niedzielę. Ich przeciwnikiem będzie beniaminek rozgrywek UKS Ząbkovia Ząbki.
Będzie to męczące spotkanie pod względem fizycznym (trzeci mecz w ciągu 8 dni) – mówi Kołacz – Nastawienie jest pozytywne, sztab robi wszystko abyśmy były jak najlepiej przygotowane do każdego meczu. A wtóruje jej Włodarczyk – Na radość nie mamy dużo czasu, gdyż za 3 dni czeka nas kolejne bardzo ważne spotkanie. Niewiele czasu, który trzeba odpowiednio wykorzystać na regenerację i optymalne przygotowanie do spotkania.