Kolejne zwycięstwo APLG. ,Setka Włodarczyk’

 

 W 9. kolejce Pierwszej Ligi Kobiet piłkarki APLG Gdańsk pokonały MUKS Praga Warszawa 2:0 (2:0). Był to setny mecz Julii Włodarczyk w barwach gdańskiego zespołu, który przypieczętowała golem i powołaniem do Reprezentacji Polski. Do końca rundy jesiennej pozostały dwa mecze.

  Akademia wyszła na prowadzenie już w 8 minucie po pewnym strzale Marty Stasiulewicz. Piętnaście minut później wynik na 2:0 podwyższyła Julia Włodarczyk, która efektownym zwodem minęła bramkarkę gości.
Na mecz z Pragą wyszłyśmy bardzo zmotywowane i skoncentrowane – powiedziała Włodarczyk – Mamy jasno postawiony cel, do którego w każdym meczu chcemy się przybliżyć. Cieszymy się, że kolejne 3 punkty zostały w Gdańsku.

 – Głównym założeniem w pierwszej połowie było zdobycie bramki, abyśmy to my mogły prowadzić mecz i nie musiały gonić rywalek – dodaje Magda Kołacz, która w tym meczu zachowała czyste konto. – Z każdym kolejnym meczem staramy się wyeliminować nasze błędy. Myślę, że każda z nas ma obrany taki sam cel – podkreśla bramkarka.


 Środowe spotkanie było setnym w barwach APLG dla Julii Włodarczyk, która ponadto została powołana na konsultację Reprezentacji Polski U-19.
Cieszę się, że jestem częścią tej drużyny i mogę dokładać swoją cegiełkę do realizacji założonych celów – powiedziała 18-letnia pomocniczka – Każdy mecz jest dla mnie tak samo ważny, ale najbardziej w pamięci zapadło mi moje pierwsze spotkanie w seniorskiej piłce. Miałam 13 lat, kiedy zadebiutowałam w 3. lidze. Pokonałyśmy wtedy GKS Żukowo 10:0.

 Kolejny mecz piłkarki Akademii zagrają już w najbliższą niedzielę. Ich przeciwnikiem będzie beniaminek rozgrywek UKS Ząbkovia Ząbki.
Będzie to męczące spotkanie pod względem fizycznym (trzeci mecz w ciągu 8 dni) – mówi Kołacz – Nastawienie jest pozytywne, sztab robi wszystko abyśmy były jak najlepiej przygotowane do każdego meczu. A wtóruje jej Włodarczyk – Na radość nie mamy dużo czasu, gdyż za 3 dni czeka nas kolejne bardzo ważne spotkanie. Niewiele czasu, który trzeba odpowiednio wykorzystać na regenerację i optymalne przygotowanie do spotkania.


Wyniki Akademii Piłkarskiej LG w sezonie 2019/2020 :

  • AP Kotwica Kołobrzeg – Akademia Piłkarska LG 1:3
  • KS Raszyn – Akademia Piłkarska LG 1:2
  • Akademia Piłkarska LG – Polonia Poznań 4:1
  • Unifreeze Górzno – Akademia Piłkarska LG 3:4
  • Akademia Piłkarska LG – Polonia Środa Wlkp. 2:2
  • PKS Piastovia Piastów – Akademia Piłkarska LG 2:0
  • Akademia Piłkarska LG – Medyk II Konin 3:2
  • KKP Stomilanki Olsztyn – Akademia Piłkarska LG 2:3
  • Akademia Piłkarska LG – MUKS Praga Warszawa 2:0

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.