Historyczne zwycięstwo gdańskich piłkarek
I liga Polska

W hicie ósmej kolejki 1. Ligi Kobiet piłkarki APLG pokonały Stomilanki Olsztyn 3:2 (2:1). To historyczny sukces. Do tej pory gdańszczankom, w historii ich występów na tym szczeblu rozgrywek, nie udało się pokonać Stomilanek. Akademia zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, tracąc do lidera dwa punkty. Kolejny mecz gdańskie piłkarki rozegrają już w najbliższą środę. Ich przeciwnikiem będzie Praga Warszawa.

Wynik meczu ze Stomilankami już w 10 minucie otworzyła Kornelia Okoniewska. Dla 22-letniej napastniczki było to pierwsze trafienie w barwach Akademii, do której dołączyła w letnim oknie transferowym.
Przede wszystkim brawa dla całego zespołu za dobrą grę – powiedziała po meczu OkoniewskaBardzo cieszę się, że mogłam pomóc drużynie w tak ważnym meczu, strzelając bramkę. Tym bardziej, że jest to moja pierwsza w nowym klubie. Do meczu z Olsztynem podeszłyśmy bardzo skoncentrowane, od początku walczyłyśmy o każdy centymetr boiska co przyniosło efekty w postaci trzech bramek. To zwycięstwo napędza nas do przodu.

W 17 minucie do wyrównania doprowadziły gospodynie, ale już trzy minuty później gola zdobyła Angelika Kołodziejek, dla której również była to debiutancka bramka w gdańskich barwach. Angelika dołączyła do zespołu latem, do APLG przeszła z drużyny UKS SMS Łódź.

W APLG czuje się bardzo dobrze, doceniona. Dziewczyny z drużyny ciepło mnie przyjęły, czuję wsparcie od każdej z nich – powiedziała KołodziejekPo zdobytym golu czułam radość i zadowolenie, że udało mi się zdobyć pierwsza bramkę dla klubu. Nie ukrywam, że od kilku meczów bardzo mi na tym zależało. Spotkanie ze Stomilankami nie należało do łatwych, rywal postawił warunki, ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu pokazałyśmy na co nas stać. Od pierwszych minut meczu to my prowadziłyśmy grę, dzięki temu udało nam się zdobyć bramkę już na początku spotkania. Nie podłamałyśmy się straconą bramka i odpowiedziałyśmy nią chwilę później strzelając gola na 2:1.

W 57. minucie wynik na 3:1 podwyższyła Klaudia Słowińska. Pewnym strzałem z 35 metrów nie dała szans bramkarce gospodyń. W doliczonym czasie gry Stomilanki zdołały strzelić drugiego gola, lecz wynik do końcowego gwizdka nie uległ już zmianie.
Zespół z Olsztyna gubił się w swojej grze, miałyśmy jeszcze więcej okazji na strzelenie bramki – dodała po meczu KołodziejekW doliczonym czasie mimo prowadzenia gry niestety straciłyśmy gola, ale bardzo nas cieszy to, że kolejne trzy punkty wracają do Gdańska.

Na kolejny mecz gdańszczanki nie będą musiały długo czekać. Już w najbliższą środę (23.10) podejmą u siebie zespół MUKS Praga Warszawa, który zajmuje czwarte miejsce w tabeli 1. Ligi Kobiet.
Teraz musimy się skupić na kolejnym meczu z Pragą, gdyż czasu zostało niewiele – opowiada Okoniewska Jeśli zagramy tak jak z Olsztynem, kibice zobaczą na pewno dobre widowisko.

Na mecz z Pragą wyjdziemy jeszcze bardziej zmotywowane i zdeterminowane – wtóruje jej KołodziejekZależy nam na zwycięstwie. Od siebie wymagam bardzo dużo, dlatego w tym meczu będę chciała udowodnić, że stać mnie na jeszcze więcej.