Jagiellonki znów wygrywają

Jagiellonki po reprezentacyjnej przerwie nie spuszczają z tonu. Tym razem pokonały w Żywcu Mitech 2:0 i utrzymały czarta pozycję w tabeli.

Od początku spotkania podopieczne Krzysztofa Kroka były stroną przeważającą. Mitech tylko sporadycznie potrafił zagrozić bramce Karoliny Klabis. Pomimo to pierwszego gola drużyna z Krakowa strzeliła w końcówce pierwszej części gry. Po składnej trójkowej akcji jeszcze przed przerwą trafiła Justyna Maziarz.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Wynik spotkania już w 50. minucie ustaliła ładnym strzałem zza ‘szesnastki’ Ewelina Bolko.

Za tydzień Jagiellonki zagrają u siebie z katowicką GieKSą, a Mitech spróbuje oszukać przeznaczenie w starciu z Medykiem w Koninie.

8. kolejka Ekstraligi
13.10.2019, Żywiec
TS Mitech Żywiec vs AZS UJ Kraków 0:2 (0:1)
Justyna Maziarz 44′, Ewelina Bolko 50′

MVP TKF : Justyna Maziarz

TS MITECH : Komosa – Biegun, Prokop (60′ Chrzanowska), Rżany, Zdechovanova, Łasicka (70′ Drąg), Stopka, Wiśniewska (70′ Warunek), Bijak (75′ Smaza), Smidova, Wnuk (65′ Matyja)

AZS UJ : Klabis – Wilk, Woźniak, Bartosiewicz, Bolko (70′ Wróbel), Bryzek (60′ Maslova), Maziarz (77′ Dul), Nosalik (89′ Ładocha), Sitarz, Wójcik (83′ Tracz), Zapała