Rolnik II Głogówek vs Rekord Bielsko-Biała 3:6 (2:3)

Rolnik: Cyganiuk – Duda, Globisz, Kiełtyka, Suchanek, Dannheisig (Dec 55′), Miszuda (Chudzik 70′), Wojdyło, Kiersztajn, Kampka (Pawlikowska 60′), Sotor

Rekord: Sukiennik (Rolbiecka 65′) – Cwajna, Chrząszcz, Kożdoń, Bysko (Folek 75′), Franaszek, Nowacka, Kubaszek, Moskała, Tlałka (Kołek 65′), Marchewka (Ziejka 60′)
Dla Rolnika: Sotor (35′, 77′), Kiersztajn (30′)

Dla Rekordu: Moskała x2 (43′, 81′), Marchewka x2 (26′, 29′), Nowacka x2 (67′, 69′).
I połowa:
26min 0:1 Marchewka
29min 0:2 Marchewka
30min 1:2 Kiersztajn
35min 2:2 Sotor
43min 2:3 Moskała
II połowa
67min 2:4 Nowacka
69min 2:5 Nowacka
77min 3:5 Sotor – bezpośrednio z wolnego
81min 3:6 Moskała

Ostatnimi rywalkami „rekordzistek” tej jesieni były piłkarki rezerw pierwszoligowego Rolnika Biedrzychowice. “Rolniczki” za tydzień grają jeszcze zaległy mecz z KKS Zabrze. Po sennych kilku minutach otwarcia meczu kiedy to drużyny “badały się nawzajem” pierwsze przypuściły szturm przyjezdne. Przejawem ofensywnego nastawienia bielszczanek był szereg groźnych, częstokroć niewykorzystanych okazji. I tak, aż do zdobycia dwóch bramek w krótkim odstępie czasu przez Paulinę Marchewkę (26. i 29. minuta). Tak osiągnięta przewaga bramkowa nieoczekiwanie wpłynęła na zespół gości demobilizująco. Już minutę później trafia do siatki Kiersztajn, a 5min później sytuacje sam na sam zamienia na gola Ilona Sotor. Bramkę „do szatni” z 43. minuty strzeliła Moskała odpowiadając również sytuacją sam na sam. Drugą część meczy śmiało porównać można do wymiany ciosów, dzięki czemu ciekawe już przed przerwą widowisko, zyskało jeszcze na atrakcyjności. Kibice obejrzeli kolejne bramkowe akcje (dla Rekordu –  Katarzyna Moskała raz jeszcze i dwie Klaudia Nowacka) oraz sporo ciekawych zagrań. W barwach Rolnika drugi raz na listę strzelców wpisała się Ilona Sotor (lider klasyfikacji strzelców w I lidze południowej). Po więcej niż przyzwoitym występie „rekordzistki” wywiozły trzy punkty gwarantujące lokatę w ścisłej czołówce rozgrywek II ligi śląskiej.

Pomeczowa opinia trenera Rekordu – Tomasz Skowroński: Świetne osiemdziesiąt pięć minut naszej gry. Pięć minut „zawiasu” przy prowadzeniu 2:0 i podstawowe zawodniczki pierwszoligowe –  Kiersztajn i Sotor, momentalnie to wykorzystały. Mamy fantastyczne statystyki po rundzie jesiennej – 11 meczów, 55 bramek strzelonych (!) i 11 straconych. Ciekawostką jest to, że więcej niż jedną bramkę w meczu traciliśmy tylko z rezerwami zespołów ligowych z: Wrocławia, Wałbrzycha  i Głogówka, a każda z tych drużyn była znacząco wzmocniona w meczach przeciwko nam zawodniczkami z wyższej ligi, które notabene strzelały bramki. Serdecznie dziękuję drużynie za tą świetną jesień. Teraz czas na krótki odpoczynek i przechodzimy do hali, przygotowując się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-16 i U-18.