#1liga : Dwa gole Wierzbickiej. Zwycięstwo APLG z Medykiem

Piłkarki APLG pokonały w meczu przed własną publicznością zespół Medyka II Konin 3:2 (0:1). Choć gdańszczanki przegrywały to spotkanie 0:2, zdołały odrobić straty. Fantastyczną zmianę dała Karolina Wierzbicka, która strzeliła dwa gole. Dzięki zwycięstwu Akademia zachowała drugie miejsce w tabeli 1. Ligi Kobiet.

Akademia Piłkarska LG po dwutygodniowej przerwie spowodowanej meczami reprezentacji wróciła na pierwszoligowe boiska. W niedzielnym meczu gdańszczanki podjęły rezerwy Medyka Konin. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodyń, które zdominowały przyjezdne. W 20 minucie groźnym strzałem popisała się Marta Stasiulewicz, lecz piłka zatrzymała się na słupku. W 39 minucie wynik meczu przechylił się na korzyść Konina, po stałym fragmencie gry gola zdobyła Alicja Piechocka. W 47 minucie, bo błędzie w komunikacji wynik na 0:2 podwyższyła Daria Nowak. 

 

Od początku wyszłyśmy z przekonaniem, ze musimy to wygrać, aby dalej trzymać się czołówki tabeli – powiedziała po meczu Karolina Wierzbicka – W pierwszej połowie dobrze wychodziło nam rozgrywanie piłki, ale niestety nasze niewykorzystane sytuacje się zemściły. W kolejnych spotkaniach nie możemy sobie pozwolić na takie błędy, które miały miejsce przy straconych bramach.

W 52 minucie gola kontaktowego zdobyła Klaudia Słowińska. Ta bramka dodała skrzydeł gdańskiej drużynie, która zaczęła konstruować coraz to groźniejsze sytuacje pod bramką gości. W 62 minucie do remisu doprowadziła Karolina Wierzbicka, która pewnym strzałem pokonała bramkarkę Medyka. Siedem minut później gola na wagę zwycięstwa zdobyła ponownie Wierzbicka

Doczekałyśmy się rzutu wolnego, w którym Klaudia (Słowińska przyp. red.) strzeliła na 1:2, co napędziło nas do dalszej walki – podkreśliła Wierzbicka –  Trener dał mi szanse wejść z ławki z czego się cieszę, bo ostatecznie udało nam sie wspólnie z dziewczynami dobić do wyniku 3:2. To były bardzo istotne 3 pkt. 

APLG zajmuje drugie miejsce w tabeli 1. Ligi Kobiet. Najbliższy mecz zagra na wyjeździe z zespołem KKP Stomilanki Olsztyn, który plasuje się aktualnie na czwartym miejscu w rozgrywkach. Z kolei przed własną publicznością gdańszczanki zagrają już 23 października. Ich przeciwnikiem będzie MUKS Praga Warszawa. Początek spotkania o godz. 17:00 na boisku Gdańskiego Ośrodka Sportu (Al. Grunwaldzka 244). Wstęp na wszystkie mecze Akademii jest darmowy.

Dawid Gordecki

%d bloggers like this: