#1liga : APLG zagra z Medykiem

W najbliższą niedzielę (13.10) o godz. 14:00 na boisku Gdańskiego Ośrodka Sportu (al. Grunwaldzka 244) Akademia Piłkarska LG podejmie, w meczu siódmej kolejki Pierwszej Ligi Kobiet, rezerwy Medyka Konin. Gdańskie piłkarki zajmują drugie miejsce w tabeli, do końca rundy jesiennej zostało pięć spotkań. Wstęp na niedzielny mecz jest darmowy.

Po sześciu kolejkach Akademia Piłkarska LG z dorobkiem 13 punktów plasują się na drugim miejscu w tabeli Pierwszej Ligi.

To bardzo dobry wynik – mówi Rafał Węsierski, trener przygotowania motorycznego – Ale my jesteśmy ambitni i wymagamy od siebie zdecydowanie więcej. Wszystko mieści się w głowie, razem z zespołem oraz całym sztabem mamy wspólny cel, na który ciężko i rzetelnie pracujemy

Wtóruje mu Julia Włodarczyk :

Tracimy do lidera tylko dwa punkty – mówi – Walka o awans do Ekstraligi będzie bardzo wyrównana, dlatego do każdego meczu trzeba podchodzić jak do tego najważniejszego. Przed nami jeszcze pięć kolejek do końca, im wyższe miejsce zajmiemy po rundzie jesiennej tym z większym spokojem będziemy mogły przepracować zimę.

Piłkarki APLG do gry wracają po przerwie spowodowanej meczami Reprezentacji Polski. W ostatnim meczu gdańszczanki odniosły pierwszą porażkę w tym sezonie, przegrywając na wyjeździe 0:2 z zespołem Piastovii Piastów.

Z nami bardzo intensywne dwa tygodnie, które wykorzystaliśmy maksymalnie do tego, aby być gotowym na niedzielny mecz – mówi Julia Włodarczyk, zawodniczka gdańskiego zespołu – W drużynie panuje duża mobilizacja, chcemy pokazać, że porażka w Piastowie to był tylko wypadek przy pracy. Myślę, ze tą sportową złość będzie można zobaczyć w niedzielę.


W poprzednim sezonie gdańszczanki w meczu u siebie pewnie pokonały rezerwy Medyka 3:0, lecz to Konin finalnie zajął wyższą lokatę w rozgrywkach. Obecnie, Medyk II Konin zajmuje dopiero dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem jedynie 5 punktów. W związku z reformą rozgrywek kobiecych, w tym sezonie z pierwszej ligi spadnie aż 6 zespołów.

Wyniki Akademii Piłkarskiej LG w sezonie 2019/2020

  • AP Kotwica Kołobrzeg – Akademia Piłkarska LG 1:3
  • KS Raszyn – Akademia Piłkarska LG 1:2
  • Akademia Piłkarska LG – Polonia Poznań 4:1
  • Unifreeze Górzno – Akademia Piłkarska LG 3:4
  • Akademia Piłkarska LG – Polonia Środa Wlkp. 2:2
  • PKS Piastovia Piastów – Akademia Piłkarska LG 2:0

 

Mecze domowe:

  • 13.10 Akademia Piłkarska LG – Medyk II Konin 14:00
  • 23.10 Akademia Piłkarska LG – MUKS Praga Warszawa 17:00
  • 17.11 Akademia Piłkarska LG – UKS SMS Łódź 14:00

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.