Brazylia za silna

W ostatnim teście przed eliminacyjnym spotkaniem z Hiszpanią reprezentacja Polski zagrała z naszpikowaną gwiazdami Brazylią. Spotkanie było elementem obchodów stulecia PZPN, jak się okazało było marketingową klapą, ale o tym później.

Od początku spotkania grała słynna Marta i inne gwiazdy. Pierwsze minuty właśnie należały do nich. Kadra Stępińskiego miała problem z opuszczeniem swojej połowy. Udało się jednak to w ósmej minucie, kiedy to groźną kontrę zakończoną strzałem Ewy Pajor przeprowadziły biało-czerwone. Minutę jednak potem podopieczne Pii Sundhage już prowadziły. Po rzucie różnym strzałem głową Formiga zdobyła pierwszego gola.
Nasze piłkarki obudziły się w okolicy 25. minuty, kiedy to zaczęły grać coraz śmielej i odważniej. Świetne strzały Balcerzak, Grabowskiej i Pajor broniła Barbara. Tak zakończyła się pierwsza część.

 Po zmianie stron dominowały już Brazylijki. W 49. minucie polskie defensorki nie dopilnowały szarżującej Tamires i ta pokonała Katarzynę Kiedrzynek. Chwilę potem po groźnej kontrze próbowała Pajor, ale znów lepsza była Barbara.

W 58. minucie Polki w końcu pokonały brazylijską golkiperkę. Po wolnym, głową honorową (jak się później okazało) bramkę zdobyła Małgorzata Mesjasz.

Gra Polek momentami imponowała, ale brazylijska ekipa była za silna. W 79. minucie wynik ustaliła Debinha.


8.10.2019, 20:15 – Kielce (Suzuki Arena)
Polska vs Brazylia 1:3 (0:1)
Małgorzata Mesjasz 58′ – Formiga 9′, Tamires 49′, Debinha 79′

sędzia: Olga Zadinová (Czechy)
widzów: 3585.

POLSKA: Katarzyna Kiedrzynek – Joanna Olszewska, Sylwia Matysik, Małgorzata Mesjasz, Gabriela Grzywińska, Natalia Chudzik (90′ Nikol Kaletka) – Ewelina Kamczyk (82′ Nikola Karczewska), Patrycja Balcerzak, Agnieszka Winczo (76′ Katarzyna Daleszczyk), Dominika Grabowska (72′ Martyna Wiankowska) – Ewa Pajor.

BRAZYLIA: Bárbara – Poliana (46′ Kathellen), Erika, Daiane, Tamires – Andressa Alves (73′ Maria), Formiga, Thaisa (46′ Luana), Marta (82′ Bia Zaneratto) – Ludmila (87′ Aline Milene), Victória (46′ Debinha).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.