Eliminacje EURO’21. Podsumowanie kolejki 2-8 Październik.

 

GRUPA A

100 występ w kadrze Danielle van de Donk. Niderlandy przetrzebione kontuzjami, z problemami ale i z kompletem punktów. Za ich plecami Słowenia pokazuje pazury w meczu ze słabiutką Turcją. Rosja bezbarwnie, trwa dobra passa Kosowa. Pierwszy punkt outsiderek z Estonii. 

Turcja 0 – 0 Estonia

Słowenia 2 – 4 Niderlandy
Zver 11, Korosec 68 – Miedema 28, Beerensteyn 47, Spitse 78, 83

Turcja 1 – 6 Słowenia
Kara 90+1 – Prasnikar 12, 38, 41, Rozmaric 25, Zver 28(k), Kolbl 51

Estonia 1 – 2 Kosowo
Loo 22(k) – Uka 41, 56

Niderlandy 2 – 0 Rosja
Van de Donk 12, Miedema 60
Spitse (NED) spudłowała rzut karny (26)

 MG+G-G+/-PKT
NIDERLANDY6283+2518
ROSJA4102+89
SŁOWENIA61710+79
KOSOWO5414-106
ESTONIA4113-121
TURCJA5119-181

GRUPA B

Dania i Włochy zgodnie z planem, z kompletem punktów i na czele tabeli. Bośnia minimalizuje straty w wyjazdowych spotkaniach z faworytkami. Malta i Gruzja chwalone za ambitną postawę pomimo przegranych.  

Dania 2 – 0 Bośnia i Hercegowina
Pedersen 13, S.Troelsgaard 68

Malta 0 – 2 Włochy
Bartoli 69, Girelli 90+2(p)

Włochy 2 – 0 Bośnia i Hercegowina
Girelli 3, Giugliano 28
Czerwona kartka: Krso 89 (BIH)

Gruzja 0 – 2 Dania
Gejl 14, N.Sørensen 58

 MG+G-G+/-PKT
WŁOCHY6192+1718
DANIA5290+2915
BOŚNIA I HERCEGOWINA5126+69
IZRAEL4410-61
MALTA5118-171
GRUZJA5130-290

GRUPA C

Norweskie lekcje na Białorusi i Wyspach Owczych – czyli jak strzelić 20 bramek w cztery dni oraz cenne 3 punkty wydarte na wyjeździe przez Walię w końcówce spotkania z Białorusinkami. 

Białoruś 1 – 7 Norwegia
Shscherbachenia 18 – Herlovsen 36, 40, Thorisdottir 45, Reiten 60, C.Hansen 71, 89, Utland 87

Białoruś 0 – 1 Walia
Rowe 82

Wyspy Owcze 0 – 13 Norwegia
Utland 8, C.Hansen 23(p), 40, 52, Eikeland 37, Herlovsen 53, 67, 78, Sævik 60, Engen 63, 77, Maanum 64, Thorsnes 87

 MG+G-G+/-PKT
NORWEGIA4321+3112
WALIA492+78
BIAŁORUŚ378-13
IRLANDIA PŁN.4214-122
WYSPY OWCZE3025-250

GRUPA D

Hiszpania pokazuje moc. Najpierw cztery trafienia przeciwko skomasowanej obronie 11 Azerek „parkujących autobus”przed własną bramką a następnie pięć kolejnych cztery dni później przeciwko Czeszkom chcącym grać z La Roja otwartą piłkę. Sporo pracy przed sztabem naszej reprezentacji w kontekście listopadowego spotkania z faworytkami naszej grupy.

Hiszpania 4 – 0 Azerbejdżan
Guijarro 8, Virginia 26, Bonmati 54, 76

Czechy 1 – 5 Hiszpania
Vonkova 89 – J.Sedlackova 7(og), Mariona 11, Bonmati 23, Paredes 35, Hermoso 79

 MG+G-G+/-PKT
POLSKA3100+107
HISZPANIA391+87
CZECHY3125+76
MOŁDAWIA3313-103
AZERBEJDŻAN4116-150

GRUPA E

Skromne zwycięstwo Portugalii na wyjeździe w Albanii dające jednak cenne 3 punkty. Niestety ofiarną grę przed własną publicznością okupiły Albanki cztery dni później srogim laniem na wyjeżdzie w Finalandii. Helmaritt na razie na czele tabeli z kompletem punktów w dwu meczach. 

Albania 0 – 1 Portugalia
J.Silva 16

Finlandia 8 – 1 Albania
Westerlund 2, Kollanen 9, Franssi 17, Öling 19, Sällström 35, 75, 89, 90+4 – Kuikka 77(sam)

 MG+G-G+/-PKT
FINLANDIA4162+1410
SZKOCJA2130+136
PORTUGALIA221+14
ALBANIA5317-143
CYPR3014-140

GRUPA F

Pewne, okazałe zwycięstwa Szwecji oraz Islandii. Obie skandynawskie drużyny z kompletem punnktów umacniają się na prowadzeniu. Pierwsze punkty Słowacji ale po słabym meczu z najsłabszym rywalem w grupie. Węgry i Łotwa pozostają bez punktów.

Łotwa 1 – 2 Słowacja
Miksone 3 – Hmirova 34, Vojtekova 74
Harsanyova (SVK) spudłowała rzut karny (86)

Węgry 0 – 5 Szwecja
Eriksson 13, Janogy 46, 51, Jakobsson 90+3, Kullashi 90+5

Szwecja 7 – 0 Słowacja
Asllani 26, Hurtig 30, Sembrant 34, Björn 60, Blackstenius 65, 68, Rolfö 90

Łotwa 0 – 6 Islandia
Fridriksdottir 17, 45+2, Brynjarsdottir 29, Jensen 50, Johannsdottir 81, M.Vidarsdottir 90+5

 MG+G-G+/-PKT
SZWECJA3161+159
ISLANDIA3111+109
WĘGRY459-44
SŁOWACJA429-74
ŁOTWA4216-140

GRUPA G

Choć do przerwy pachniało niespodzianką w Szymkencie to 3 punkty ostatecznie pewnie wędrują na konto Les Bleus. Wymęczone zwyciestwo Austrii na bałkanach. Serbia gromi Macedonię Południową, która wcześniej pewnie wygrywa zażartą batalię w Kazachstanie.

Macedonia Płn. 4 – 1 Kazachstan
N.Andonova 6, 28(k), Rochi 14, 75 – Myasnikova 73
Czerwona kartka: Zivikj 82 – Gaistenova 90+4

Macedonia Płn. 0 – 6 Serbia
Blagojevic 4, 34, Filipovic 38, Vukovic 46, 61, Stefanovic 82

Kazachstan 0 – 3 Francja
Gauvin 58, Le Sommer 70, Katoto 89

Serbia 0 – 1 Austria
Billa 12

 MG+G-G+/-PKT
AUSTRIA4160+1612
SERBIA5178+99
FRANCJA290+96
PŁN. MACEDONIA5521-163
KAZACHSTAN4119-180

GRUPA H

Komplet punktów Szwajcarii. Belgia po zaciętym i trudnym pojedynku zwycięska w Rumunii.

Litwa 0 – 3 Szwajcaria
Crnogorcevic 35(k), Kiwic 66, Neverdauskaite 70(sam)

Rumunia 0 – 1 Belgia
Deneve 9

Szwajcaria 2 – 0 Chorwacja
Crnogorcevic 9, Reuteler 31

 MG+G-G+/-PKT
BELGIA4172+1512
SZWAJCARIA4150+1512
RUMUNIA337-43
CHORWACJA4413-93
LITWA5118-170

GRUPA I

Niemki demolują rywalki. Komplet punktów i 13 bramek w trzy dni. Od startu eliminacji przed niespełna dwoma miesiacami maszyna Die Nationalelf zgromadziła już 31 trafień w czterech spotkaniach. Rekord frekwencji na kobiecym meczu w Irlandii padł wczoraj na stadionie Tallaght. 5328 widzów w obejrzało zacięty pojedynek gospodyń z ekipą Ukrainy. Irlandki do zwycięstwa poprowadziła holenderska trener Vera Pauw, która właśnie objęła te kadrę.

Tu mała dygresja w kierunku PZPN jeżeli ktoś tam nas czyta: Irlandia to mały wyspiarski kraj z populacją 6,5 mil. Był chłodny „angielski” wieczór, nie przeszkodziło to jednak FAI (Irlandzki związek PN) by na kameralny stadion przyciągnąć ponad 5 tysięcy widzów. Nie potrzebowali do tego ani obchodów 100 lecia, ani marki Brazylii. Do przemyślenia.

Niemcy 8 – 0 Ukraina
Bühl 7, 58, 61, Gwinn 30, Magull 37, 42, 90+3, Leupolz 87

Greece 0 – 5 Germany
Popp 33, Oberdorf 40, Starke 66, Bremer 75, Bühl 90

Rep. of Ireland 3 – 2 Ukraine
McCabe 25, Jarrett 28, Shmatko 53(og) – Shmatko 34, Ovdiychuk 43

 MG+G-G+/-PKT
IRLANDIA5103+713
NIEMCY4310+3112
GRECJA457-24
UKRAINA3219-170
CZARNOGÓRA4019-190

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.