Niespodzianka kolejki. Jagiellonki pokonały Czarne (wideo)

Po porażkach z Medykiem i SMS-em krakowska drużyna podeszła bardzo zmotywowana do sobotniego spotkania z Czarnymi. Dzięki świetnej grze w defensywie podopieczne Krzysztofa Kroka sprawiły największą niespodziankę kolejki i pokonały 1:0 zespół z Sosnowca.

Od pierwszych minut dominowała ekipa trenera Stemplewskiego. Jagiellonki głównie się broniły. Okazje już na początku miała Dorota Hałatek, lecz brakło szczęścia. Chwilę potem próbowały gospodynie, lecz na posterunku była Szymańska. Formą błysnęła Wójcik, która po świetnym rajdzie zacentrowała w pole karne gości, tam dołożyła nogę Bolko i trafiła na 1:0.

Po tym golu gospodynie zdecydowanie gospodynie uspokoiły grę i kontrolowały sytuację. Momentami po kontrach Jagiellonki mogły nawet podwyższyć prowadzenie. Próbowała Wróbel, nawet Justyna Maziarz spudłowała w pięciu metrów na niestrzeżoną bramkę Czarnych. Te odgryzały się raz po raz składnie przygotowanymi atakami.

Szczególnie w drugiej połowie Sosnowiec rzucał się iście huraganowo na krakowską bramkę. Wyśmienicie dysponowana była jednak była w sobotę Karolina Kalabis, która broniła jak w transie. Po spornej sytuacji w starciu Zapały z Zawistowską sędzia Monika Mularczyk dopatrzyła się przewinienia pomocniczki gospodyń. Jedenastkę biła Martyna Wiankowska, lecz świetnie wybroniła ten strzał Klabis. Czarne nie składały broni i dalej próbowały, lecz golkiperka gospodyń uratowała cenny komplet punktów dla krakowskiej drużyny.

Teraz czas na trzytygodniową przerwę reprezentacyjną. Kadra seniorska zagra towarzysko z Cyprem i Brazylią, a kadry U17 i U19 będą walczyć w pierwszych rundach eliminacji Mistrzostw Europy.