Wrocław pewnie zbił Mitech

Mecz o ‘sześć punktów’ pewnie wygrały Akademiczki z Wrocławia. Mitech był w sobotę bezbarwny i zasłużenie przegrał 0:3.

Już w 6. minucie po fatalnym błędzie Patrycji Rżany wynik otworzyła Kamila Czudecka. ‘Góralki’ szybko próbowały odrobić straty, lecz brakowało celności i skuteczności. Próbowała Patrycja Wiśniewska, próbowała Klaudia Łasicka. Niewykorzystane sytuacje się zemściły już w 30. minucie. Piłkę do siatki Siejki wpakowała Małgorzata Korda.

Mimo zmian personalnych w drugiej części Mitech nie zdołał zmienić stanu gry. Wyglądał na tle gospodyń bardzo słabo. Czary goryczy dopełniła w 90. minucie golem na 3:0 Oliwia Krysman.

Teraz czas na trzytygodniową przerwę reprezentacyjną. Kadra seniorska zagra towarzysko z Cyprem i Brazylią, a kadry U17 i U19 będą walczyć w pierwszych rundach eliminacji Mistrzostw Europy.

7.kolejka Ekstraligi
21.09.2019, Wrocław
AZS Wrocław vs TS Mitech Żywiec 3:0 (2:0)
Kamila Czudecka 6′, Małgorzata Korda 30′, Oliwia Krysman 90′

MVP TKF :

• Małgorzata Korda (AZS Wrocław) (45%, 47 Votes)
  • Aleksandra Parka (AZS Wrocław) (33%, 35 Votes)
  • Kamila Czudecka (AZS Wrocław) (22%, 23 Votes)

Total Voters: 105

AZS : Bocian – Korda, Kulig, Mularczyk (66′ Przelicka), Parka, Turowska (80′ Kufel), Martyna Buś (66′ Siwak), Marcelina Buś (85′ Chudzik), Jurczenko, Krysman, Czudecka

MITECH : Siejka – Matyja (70′ Biegun), Rżany, Prokop, Zdechovanova, Zeman (46′ Drąg), Wiśniewska (46′ Warunek), Łasicka (46′ Chrzanowska), Smidova, Bijak, Stopka (75′ Smaza)