Medyk zatrzymany. Pierwsza strata punktów w sezonie

Dość niespodziewanym wynikiem 1:1 zakończyło się starcie Medyka Konin z łódzkim SMS-em. Podopieczne Romana Jaszczaka straciły pierwsze punkty w tym sezonie. Medyk zdecydowanie nie był sobą, to SMS zaprezentował się znacznie lepiej. Przyniosło to długo wyczekiwany punktowy skutek. 

W czwartej minucie z wolnego niecelnie uderzyła Chudzik … i pokazywać zaczęły piłkarki gości. Parokrotnie Medyk miał problemy w swoim polu karnym. Po strzale Konat piłka wybijana nawet była z linii bramkowej. W 28. minucie otwarł się worek z bramkami. Podanie Jedlińskiej wykorzystała Filipczak i było sensacyjne 0:1.

Medyk się obudził i rzucił się do odrabiania strat. Próbowały Kopińska i Zając, lecz nie celnie. Udało się w 35. minucie. Po dośrodkowaniu Gawrońskiej świetnie z powietrza uderzyła Nikol Kaletka i wyrównała wynik spotkania.

Po zmianie stron Medyk pomimo przewagi, nie wypracowywał sobie dogodnych okazji i miał dużo strat. Bliżej zdobycia zwycięskiego gola były przyjezdne. Bramki jednak nie padły.

W samej końcówce na noszach zniesiono z boiska Adrianę Achcińską. Przedłużyło to spotkanie aż o siedem minut. Niestety widzieliśmy tylko już wtedy urywanie czasu i przysłowiowe ‚kopanie się po kostkach’.

Teraz czas na trzytygodniową przerwę reprezentacyjną. Kadra seniorska zagra towarzysko z Cyprem i Brazylią, a kadry U17 i U19 będą walczyć w pierwszych rundach eliminacji Mistrzostw Europy.


7. kolejka Ekstraligi
21.09.2019, Konin
Medyk Konin vs TME GROT SMS Łódź 1:1 (1:1)
Nikol Kaletka 35′ – Paulina Filipczak 28′

MVP TKF :

  • Katrzyna Konat (TME GROT) (43%, 65 Votes)
  • Paulina Filipczak (TME GROT) (35%, 53 Votes)
  • Gabriela Grzywińska (Medyk) (22%, 34 Votes)

Total Voters: 152

MEDYK: Busch – Sałata, Gedgaudaite, Grzywińska, Zając, Líšková, Pakulska, Chudzik, Kaletka, Gawrońska, Kopińska.

TME GROT:  Szperkowska – Dragunowicz, Zubchyk, Konat, Kurzawa (70′ Silny), Achcińska (89′ Rędzia), Grzybowska, Jarvie (82′ Zieniewicz), Gąsieniec (80′ Glinka), Filipczak, Jedlińska

One Reply to “Medyk zatrzymany. Pierwsza strata punktów w sezonie”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.