Medyk zatrzymany. Pierwsza strata punktów w sezonie

Dość niespodziewanym wynikiem 1:1 zakończyło się starcie Medyka Konin z łódzkim SMS-em. Podopieczne Romana Jaszczaka straciły pierwsze punkty w tym sezonie. Medyk zdecydowanie nie był sobą, to SMS zaprezentował się znacznie lepiej. Przyniosło to długo wyczekiwany punktowy skutek.

W czwartej minucie z wolnego niecelnie uderzyła Chudzik … i pokazywać zaczęły piłkarki gości. Parokrotnie Medyk miał problemy w swoim polu karnym. Po strzale Konat piłka wybijana nawet była z linii bramkowej. W 28. minucie otwarł się worek z bramkami. Podanie Jedlińskiej wykorzystała Filipczak i było sensacyjne 0:1.

Medyk się obudził i rzucił się do odrabiania strat. Próbowały Kopińska i Zając, lecz nie celnie. Udało się w 35. minucie. Po dośrodkowaniu Gawrońskiej świetnie z powietrza uderzyła Nikol Kaletka i wyrównała wynik spotkania.

Po zmianie stron Medyk pomimo przewagi, nie wypracowywał sobie dogodnych okazji i miał dużo strat. Bliżej zdobycia zwycięskiego gola były przyjezdne. Bramki jednak nie padły.

W samej końcówce na noszach zniesiono z boiska Adrianę Achcińską. Przedłużyło to spotkanie aż o siedem minut. Niestety widzieliśmy tylko już wtedy urywanie czasu i przysłowiowe ‘kopanie się po kostkach’.

Teraz czas na trzytygodniową przerwę reprezentacyjną. Kadra seniorska zagra towarzysko z Cyprem i Brazylią, a kadry U17 i U19 będą walczyć w pierwszych rundach eliminacji Mistrzostw Europy.