MAŁOPOLSKA : Podgórze Kraków z regionalnym Pucharem Polski

 Puchar Polski kobiet na szczeblu Małopolski wywalczyło Podgórze Kraków. W finałowym meczu, rozegranym w środowy wieczór na boisku Prądniczanki, zespół krakowski okazał się lepszy od Puszczy Niepołomice. Po 90 minutach i dogrywce wynik był remisowy i dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę.

 Przewaga Podgórza była spora i choć podopieczne Katarzyny Sołtysińskiej stwarzały sytuacje, to długo na tablicy wynik brzmiał 0-0. W 82 minucie Natalia Radwańska wygrała sytuację jeden na jeden i drużyna Puszczy niespodziewanie objęła prowadzenie. Był to pierwszy strzał na bramkę Podgórza… W przedostatniej minucie do wyrównania doprowadziła Marlena Brzeszczyńska i konieczna była dogrywka. W niej zespół krakowski szybko zdobył gola po trafieniu Karoliny Nowakowskiej i wydawało się, że losy potyczki zostały rozstrzygnięte. Tymczasem Puszcza pokazała charakter i po faulu na Gabrieli Siudzie sędzina podyktowała „jedenastkę” wykorzystaną przez poszkodowaną.
W serii rzutow karnych pomyliła się tylko Dominika Michalczyk z Puszczy i tym samym okazały puchar odebrała z rąk wiceprezesa MZPN, Ryszarda Kołtuna, kapitan zespołu Podgórza – Karolina Nowakowska.

 Zwycięski zespół otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5 tys. złotych od PZPN, a Puszcza 2 tys. od Małopolskiego ZPN.

Podgórze awansowało do II etapu, w którym zagra 16 zespołów – zdobywców Pucharu Polski na szczeblu związków piłki nożnej w sezonie 2019/2020 oraz 48 drużyn II ligi.

(AnGo) Małopolski ZPN

 


Podgórze Kraków – Puszcza Niepołomice 2-2 (0-0, 1-1), karne 5-4  
0-1 Natalia Radwańska 82
1-1 Marlena Brzeszczyńska 89
2-1 Karolina Nowakowska 92
2-2 Gabriela Siuda 104 (karny)

Rzuty karne:
0-1 Gabriela Siuda
1-1 Marlena Brzeszczyńska
1-1 Dominika Michalczyk (obrona bramkarki)
2-1 Karolina Nowakowska
2-2 Wiktoria Szlosek
3-2 Paulina Włodarz
3-3 Ilona Sarlej
4-3 Anna Bulanda
4-4 Natalia Radwańska
5-4 Małgorzata Borgosz

Sędziowały: Sylwia Biernat – Martyna Lipka, Joanna Ściepura.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.