Medyk wypunktował Olimpię i utrzymał pozycję lidera

Medykowi w Szczecinie zawsze nie grało się jakoś wybitnie dobrze. Dziś Olimpia wytrzymała napór lidera tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron podopieczne Romana Jaszczaka wypunktowały gospodynie, zdobywając aż pięć goli.

Od początku spotkania bardzo odważnie grały gospodynie. Swoje szanse miała Ola Witczak i Zuzanna Radochońska, lecz za każdym razem nie celnie. Przeważał jednak Medyk, lecz nie dało to dogodnych okazji bramkowych w pierwszej części. Inaczej już było w drugiej.

Koninianki rozpoczęły strzelenie … od kolejnego karnego w tym sezonie. W 55. minucie faulowana w polu karnym była Kaletka, a rzut karny wykorzystała Natalia Chudzik. Chwilę później worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Po fatalnym błędzie Patusiak i Michalczyk piłkę do siatki wpakowała Natalia Pakulska. Paręnaście sekund potem było już 0:3 po golu Dominiki Kopińskiej. Dziesięć minut po tym zdarzeniu Gawrońska świetnie dograła do Chudzik, a ta strzeliła swoją drugą bramkę w tym meczu. Dzieła zniszczenia dopełniła w 81. minucie Kopińska, trafiając po raz drugi w tym meczu.

Za tydzień Olimpia pojedzie na Dolny Śląsk na mecz z AZS PWSZ Wałbrzych, a Medyk podejmie u siebie TME GROT SMS Łódź.


6. kolejka Ekstraligi
15.09.2019, Szczecin
MKS Olimpia Szczecin vs Medyk Konin 0:5 (0:0)
Natalia Chudzik 54′ k 72′, Natalia Pakulska 57′, Dominika Kopińska 60′, 81′

MVP TKF :

  • Natalia Pakulska (Medyk) (48%, 35 Votes)
  • Natalia Chudzik (Medyk) (34%, 25 Votes)
  • Dominka Kopińska (Medyk) (18%, 13 Votes)

Total Voters: 73

OLIMPIA : Pastusiak – Brodzik, Oleszkiewicz (73′ Łaniewska), Witczak (60′ Böhm), Grosicka, Bińkowska (82′ Kalmus), Michalczyk, Litwiniec (71′ Oleksiak), Brzozowska, Ratajczyk (83′ Bagińska), Radochońska

MEDYK :  Busch – Maskiewicz, Grzywińska, Sałata, Zając, Líšková, Pakulska, Chudzik, Kaletka (77′ Bujak),  Kopińska, Gawrońska

Dawid Gordecki

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: