Medyk wypunktował Olimpię i utrzymał pozycję lidera

Medykowi w Szczecinie zawsze nie grało się jakoś wybitnie dobrze. Dziś Olimpia wytrzymała napór lidera tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron podopieczne Romana Jaszczaka wypunktowały gospodynie, zdobywając aż pięć goli.

Od początku spotkania bardzo odważnie grały gospodynie. Swoje szanse miała Ola Witczak i Zuzanna Radochońska, lecz za każdym razem nie celnie. Przeważał jednak Medyk, lecz nie dało to dogodnych okazji bramkowych w pierwszej części. Inaczej już było w drugiej.

Koninianki rozpoczęły strzelenie … od kolejnego karnego w tym sezonie. W 55. minucie faulowana w polu karnym była Kaletka, a rzut karny wykorzystała Natalia Chudzik. Chwilę później worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Po fatalnym błędzie Patusiak i Michalczyk piłkę do siatki wpakowała Natalia Pakulska. Paręnaście sekund potem było już 0:3 po golu Dominiki Kopińskiej. Dziesięć minut po tym zdarzeniu Gawrońska świetnie dograła do Chudzik, a ta strzeliła swoją drugą bramkę w tym meczu. Dzieła zniszczenia dopełniła w 81. minucie Kopińska, trafiając po raz drugi w tym meczu.

Za tydzień Olimpia pojedzie na Dolny Śląsk na mecz z AZS PWSZ Wałbrzych, a Medyk podejmie u siebie TME GROT SMS Łódź.