Ambicja to za mało. KKP Rem Marco z pierwszym golem, lecz bez punktów

492 minuty czekali sympatycy beniaminka z Bydgoszczy na premierowego gola po powrocie do Ekstraligi. W Żywcu w końcu przyszło przełamanie i zabrakło sekund do zdobycia pierwszych punktów w tym sezonie.

Wszystko jednak mogło się skończyć inaczej. Już w 12. minucie KKP musiał drżeć o wynik. Najpierw w słupek trafiła Maja Stopka, a dobitka Alicji Bijak wylądowała zaledwie na bocznej siatce Urbańskiej. Mitech próbował przejąć inicjatywę, lecz na próżno. Bardzo ambitnie grały piłkarki z Bydgoszczy. Przyniosło to szybki efekt już pod koniec pierwszej części gry. Mitech popełni kardynalny błąd w defensywie. Jedna z obrończyń wybiła piłkę wprost pod nogi Zofii Giętkowskiej, a ta wykorzystała prezent, zdobywając pierwszy gol beniaminka w tym sezonie.

W drugiej części gry nastąpiło sporo roszad, nie przyniosło to wielkich zmian w grze. Mitech jednak zdołał w 55. minucie wyrównać. Swojego kolejnego gola zdobyła Maja Stopka. Później gospodynie raz po raz próbowały iść za ciosem. Szczęścia próbowały Bijak i Łasicka, lecz na próżno. Wszytko, zmierzało do remisowego rozstrzygnięcia, aż nadszedł doliczony czas gry. Świetnie piłkę do Smidovej dograła Smaza. Słowacka zawodniczka pokonała Urbańską, ustalając wynik meczu na 2:1.

Za tydzień KKP Rem Marco podejmie u siebie katowicką GieKSę, a Mitech zagra we Wrocławiu z AZS-em.

6. kolejka Ekstraligi
15.09.2019, Żywiec
TS MITECH Żywiec vs KKP REM MARCO Bydgoszcz 2:1 (0:1)
Maja Stopka 55′, Anna Maria Smidova 93′ – Zofia Giętkowska 43′

• Maja Stopka (Mitech) (81%, 39 Votes)
  • Zofia Giętkowska (KKP) (10%, 5 Votes)
  • Alicja Bijak (TS Mitech) (8%, 4 Votes)

Total Voters: 48

TS MITECH : Komosa – Matyja, Rżany, Prokop (74′ Zeman), Zdechovanova, Bijak, Chrzanowska (46′ Biegun), Wiśniewska (81′ Smaza), Wnuk (46′ Smidova), Stopka, Warunek (46′ Łasicka)

KKP REM MARCO (wyjściowy) : Urbańska – Andrzejewska, Węglarz, Kaźmierczak, Wierzbowska, Giętkowska, Boguszyńska, Siwicka, Raczkowska, Stępień, Szymczak