Horror w Górznie. Piłkarki APLG wygrywają po szalonym meczu.
I liga I liga Polska

W meczu czwartej kolejki pierwszej ligi kobiet piłkarki Akademii Piłkarskiej LG pokonały na wyjeździe Unifreeze Górzno 4:3. Gdańszczanki wyszarpały zwycięstwo, strzelając gola dopiero w 92 minucie. To już czwarta wygrana w tym sezonie.

Podopieczne Michała Żuchowskiego na prowadzenie wyszły w 17 minucie, kiedy to swoją pierwszą bramkę w tym sezonie zdobyła Marta Stasiulewicz. Siedem minut później wynik na 2:0 podwyższyła Julia Włodarczyk, dla której było to już czwarte trafienie w rundzie jesiennej. W 39 minucie gry Unifreeze wykorzystało rzut wolny, Agata Bała precyzyjnym strzałem pokonała Magdę Kołacz. Druga połowa rozpoczęła się zdecydowanie nie po myśli gdańszczanek. W ciągu 13 minut straciły dwa gole i od prowadzenia 2:0 w meczu, wynik zmienił się na 2:3. W 77 minucie wyrównującą bramkę zdobyła Karolina Wierzbicka, dla której. również było to czwarte trafienie w sezonie. Kiedy wszystko wskazywało na to, że Akademia straci pierwsze punkty w tej rundzie, w 92 minucie losy meczu
odwróciła Olga Kozhevnikova, która dołączyła do zespołu w letnim oknie transferowym.

Mecz był bardzo wymagający, ale dzięki pracy całego zespołu udało nam się strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika – mówi 23-letnia Ukrainka – Spotkanie rozpoczęłam na ławce rezerwowych, ale cały czas czekałam na moment kiedy wejdę na boisko, żeby pomóc drużynie. Kiedy strzeliłam bramkę
poczułam wielką ulgę. Najważniejsze dla mnie jest to, że kolejne trzy punkty wracają do Gdańska.

Unifreeze Górzno- Akademia Piłkarska LG 3:4 (1:2)

3:4 92’ Kozhevnikova

Zawodniczki Akademii Piłkarskiej LG w czterech meczach zdobyły komplet punktów. Gdańszczanki strzeliły 13 bramek tracąc przy tym tylko pięć goli.

Walczymy o jak najwyższą lokatę – mówi Anna Domżalska, kapitan drużyny – mecz z Unifreeze pokazał, że będziemy walczyć do ostatniej sekundy.

Kolejny mecz gdańszczanki rozegrają z zespołem Polonii Środa Wielkopolska w niedzielę 22.09 o godz. 14:00 na boisku Gdańskiego Ośrodka Sportu (al. Grunwaldzka 244). Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny.