Kolejne zwycięstwo gdańskich piłkarek
I liga I liga Polska

W niedzielnym meczu piłkarki Akademii Piłkarskiej LG pokonały Polonię Poznań 4:1 (3:1). To już trzecie z rzędu zwycięstwo gdańszczanek. Podopieczne Michała Żuchowskiego zajmują trzecie miejsce w tabeli 1. ligi przegrywając jedynie bilansem bramek z UKS SMS Łódź oraz Stomilankami Olsztyn.

Gdańszczanki wynik otworzyły już w 8 minucie. Po faulu na Julii Włodarczyk, rzut karny na bramkę zamieniła pozyskana w letnim oknie transferowym młodzieżowa reprezentantka Ukrainy, Romana Lukach. Było to jej pierwsze trafienie w barwach APLG.

Sześć minut później sędzia Gabriela Dymidziuk ponownie wskazała na jedenastkę. Tym razem faulowana została zawodniczka Polonii. Po 14 minutach spotkania na tablicy widniał remis 1:1.

– W sezonie 2017/2018 nie udało nam się pokonać drużyny Polonii, dlatego na ten mecz wyszłyśmy bardzo zmotywowane – mówi kapitan drużyny Anna Domżalska – Chciałyśmy pokazać wszystkim jaki progres zrobiłyśmy przez te 2 lata.

Od początku meczu to podopieczne trenera Michała Żuchowskiego wyraźnie kontrolowały przebieg spotkania. W 36 i 44 minucie bramki zdobyła Julia Włodarczyk, która w tym sezonie zdobyła już trzy gole. Po przerwie gdańszczanki dalej atakowały, czego efektem była bramka Karoliny Wierzbickiej w 53 minucie. Wynik, pomimo wielu szans, do końca nie uległ zmianie.

– Jesteśmy bardzo zadowolone ze stylu gry jaki pokazałyśmy – mówi Domżalska – Polonia w zeszłym sezonie grała w Ekstralidze, my nie ukrywamy, że naszym celem jest awans do elity. Dziś zrobiłyśmy kolejny krok. Dziękujemy wszystkim kibicom za doping, to dodało nam więcej mocy. Liczymy, że na nasze mecze będzie przychodziło coraz więcej osób

Następny mecz Akademia rozegra w sobotę na wyjeździe w Górznie z miejscowym Unifreeze. W kolejnym meczu przed własną publicznością gdańskie piłkarki zmierzą się z Polonią Środa Wlkp. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 22 września o godz. 14:00 na obiekcie Gdańskiego Ośrodka Sportu (ul. Grunwaldzka 244).

Akademia Piłkarska LG: 8’ Lukach (k), 36’ i 44’ Włodarczyk, 53’ Wierzbicka

Polonia Poznań: 14’ Czudzińska (k)

Akademia Piłkarska LG: Kołacz, Wierzbicka, Gruszka, Lukach, Okoniewska, Kołodziejek, Włodarczyk, Domżalska, Stasiulewicz, Salwa, Słowińska

Rezerwowe: Lewna, Kozłowska, Kozhevnikova, Jargieło, Czarnul