Polki w komplecie w 1/8 finału Pucharu Niemiec
Frauen Bundesliga Ligi

Po przerwie reprezentacyjnej wróciliśmy do klubowego grania. W ten weekend rozegrano 2 rundę Pucharu Niemiec. Jedyną niespodzianką było wyeliminowanie Duisburga przez drugoligową Arminię Bielefeld.

“Polskie” zespoły w komplecie awansowały do trzeciej rundy, choć nie wszystkie nasze reprezentantki zagrały. Odpoczywała Ewa Pajor, a Julia Matuschewski przebywa w szpitalu, ale zarówno Wolfsburg (2-0 z Berghofen) jak i Saarbrücken (1-0 z Weinberg) bez problemów poradziło sobie z rywalami. Cały mecz zagrała za to Małgorzata Mesjasz, a jej Turbine Potsdam rozgromiło trzecioligową Borussię Bocholt aż 7-0. W drużynie gospodyń 90 minut rozegrała Laura Rekus. W niedzielę SC Sand pokonało na wyjeździe 2-0 FC Ingolstadt. Patrycja Balcerzak spędziła na boisko 90 minut, a Agnieszka Winczo zameldowała się na nim w 58 minucie.