Czarne na szóstkę w Bydgoszczy

Zgodnie z planem Czarne Sosnowiec wywiozły z Bydgoszczy komplet punktów i zaaplikowały beniaminkowi sześć goli. Gospodynie jednak nie oddały za darmo punktów, bo grały naprawdę ostro. Poskutkowało to trzema kontuzjami w zespole trenera Stemplewskiego.

Już w 13. minucie było 0:1, kiedy to podanie Dagmary Grad wykorzystała Martyna Wiankowska. Czarne dominowały od początku i kontrolowały grę. Gospodynie nie mogły sobie z nimi poradzić i ratowały się faulami. Po ostrym starciu z rywalką prosto do szpitala musiała zostać przewieziona Wiktoria Kuciewicz. Chwilę potem kolejnego gola zdobyła Wiankowska, po dośrodkowaniu Katarzyny Daleszczyk.

Po wznowieniu gry piłkarki gości rzuciły się do ataków. Szybko, bo parę sekund po wznowieniu podwyższyła Weronika Zawistowska. Niestety kolejne minuty to dwie kolejne kontuzjowane piłkarki. Z boiska musiały zejść Lucia Suskova i Karolina Wieczorek.

Obrona gospodyń posypała się pod koniec spotkania. Najpierw po swojego debiutanckiego w Ekstralidze zdobyła Daria Długokęcka, świetnie wykorzystując dogranie Dagmary Grad. Zaledwie trzy minuty później podwyższyła Dżesika Jaszek. Wynik ustaliła rewaluacyjna na boisku w Bydgoszczy Martyna Wiankowska.