Bez sentymentów. Miłek dubletem daje trzy punkty GieKSie

Drugi najciekawszy mecz 5. kolejki. AZS PWSZ Wałbrzych podejmował bezpośredniego rywala w walce o ligową czołówkę. Tym razem górą była ekipa z Górnego Śląska, a swój były klub dwoma golami pogrążyła Klaudia Miłek.

Od pierwszych minut zespoły rzuciły się do ataków. Większość akcji zaczepnych rozbijały defensorki zespołów. Po niespełna pół godziny gry, pat przełamała Miłek. Świetnie przymierzyła 30-metrów i pokonała Jagodę Sapor. Gospodynie szybko rzuciły się do ataków. Poskutkowało to  wyrównaniem. W 36.minucie po rzucie rożnym gola na 1:1 zdobyła Marcjanna Zawadzka.

W drugiej połowie nawarstwiła się brutalna gra z obu stron.  Wałbrzych próbował szczęścia dalej, lecz na nie wiele się to zdało. Defensywy obu stron skrzętnie rozbijały ataki rywalek. W doliczonym czasie gry na rajd zdecydowała się Miłek. Po sytuacji sam na sam ponownie pokonała Sapor i dała ekipie z Katowic komplet punktów.

Za tydzień AZS PWSZ Wałbrzych zagra na wyjeździe z Górnikiem w Łęcznej, a GieKSa podejmie u siebie beniaminka z Głogówka.

 


5. kolejka Ekstraligi
08.09.2019, Wałbrzych
AZS PWSZ Wałbrzych vs GKS GieKSa Katowice 1:2
Marcjanna Zawadzka 36′ – Klaudia Miłek 29′ 93′

MVP TKF : Klaudia Miłek

AZS PWSZ : Sapor – Szewczuk, Kędzierska, Zawadzka Materek, Rozmus (82′ Migacz), Rapacka (90′ Bosak), Ostrowska, Cieśla, Głąb, Fabova,

GKS : Klimek – Tkaczyk (67′ Kubaszek), Hajduk, Olszewska, Buszewska – Sykorova, Koch, Parczewska, Kozak – Miłek, Brzęczek (72′ Wróblewska).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.