Hit nie zawiódł. Medyk wygrał w Krakowie

W samo południe w sobotę spotkały się jak dotąd niepokonane ekipy w tym sezonie. Jagiellonki na Stadionie KS Prądniczanki podejmowały Medyka Konin. Górą były bardziej doświadczone piłkarki z Wielkopolski.

Od pierwszych minut podopieczne Jaszczaka rzuciły się do ataków. Świetnie jednak dysponowana była bramkarka gospodyń Karolina Klabis. W 7. minucie sędzia dopatrzyła się dotknięcia piłki ręką w polu karnym jednej z krakowskich piłkarek. Jedenastkę wykorzystała Natalia Chudzik.

Medyk szedł za ciosem, lecz defensorki gospodyń świetnie się spisywały. Jagiellonki potrafiły też stworzyć zagrożenie pod bramką Busch.

W 22. minucie Natalia Pakulska przymierzyła już do pustej bramki gospodyń … ofiarnie jednak piłkę z linii bramkowej wybiła Aleksandra Nieciąg. Na tyle nieszczęśliwie, jednak że uderzyła głową i kolanem w słupek. Na całe szczęście z głową Oli wszystko dobrze, a co z kolanem okaże się po rezonansie.

Jeszcze przed przerwą okazje do podwyższenia wyniku miały Gawrońska i Chudzik, lecz wszystko świetnie wybroniła Karolina Klabis.

Co się odwlecze … Jak nie możesz trafić z gry, to probuj z karnych. W 56. minucie faulowana w polu karnym była Gawrońska, drugą jedenastkę w tym spotkaniu wykorzystała nie kto inny jak Natalia Chudzik. Po tym golu goście spuściły z tonu. Jagiellonki rozwinęły skrzydła i próbowały pokonać Busch. Udało się to pod koniec meczu, kiedy to Natalia Sitarz lobem pokonała amerykańską golkiperkę Medyka. Na więcej już brakło podopiecznym Krzysztofa Kroka czasu.

Za tydzień Jagiellonki zagrają w Łodzi ze SMSem, a Medyk z Olimpią w Szczecinie.

MVP TKF :

  • Karolina Klabis (AZS UJ) (63%, 68 Votes)
  • Natalia Chudzik (Medyk) (24%, 26 Votes)
  • Kinga Wilk (AZS UJ) (13%, 14 Votes)

Total Voters: 108

5. kolejka Ekstraligi
07.09.2019, Kraków
AZS UJ Kraków vs Medyk Konin 1:2
Natalia Sitarz 89′ – Natalia Chudzik 7’k, 56’k

AZS UJ : Klabis – Wilk, Woźniak, Bartosiewicz, Nieciąg (26′ Tracz), Bolko (67′ Wróbel), Nosalik, Sitarz, Maziarz (82′ Bryzek), Wójcik, Zapała (62′ Maslova)

MEDYK: Busch – Grzywińska, Sałata, Maskiewicz, Chudzik, Pakulska (73′ Majda), Líšková, Zając, Kaletka, Gawrońska, Kopińska. 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.