Jagiellonki znów wygrały!

Znów to zrobiły! Jagiellonki wygrały po raz czwarty z rzędu w Ekstralidze i tylko gorszy bilans bramek sprawia, że podopieczne Krzysztofa Kroka zajmują drugie miejsce w tabeli. W sobotę łupem rozpędzonych Jagiellonek padła Olimpia Szczecin.

Od pierwszych minut Jagiellonki prezentowały składny atak pozycyjny. Pierwszego gola strzeliły jednak w 22. minucie po rzucie karnym, którego wykorzystała Aleksandra Nieciąg.

Po przerwie obudziły się gospodynie. Miały swoje okazje i zdołały wyrównać dzięki golu Roksany Ratajczyk w 58. minucie gry. Paręnaście minut później doskonałą okazję do objęcia prowadzenia przez gospodynie zmarnowała Patrycja Michalczyk. Doświadczona obrończyni w 70. minucie nie strzeliła karnego. Szybko to się zemściło, bo chwilę później za sprawą gola Anny Zapały Jagiellonki wróciły na zwycięską ścieżkę. W samej końcówce wynik na 1:3 ustaliła Jana Maslova.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Ekstraliga wraca dopiero 7 września.