Lider zostaje w Koninie

Dość nieoczekiwanie Medyk Konin przeszedł z wrocławskim AZS-em najcięższą przeprawę w sezonie. Pomimo ogromu okazji podopieczne Romana Jaszczaka wygrały 2:0, zwycięstwo zapewniając sobie dopiero w drugiej części spotkania.

Pierwsze minuty to istne męczarnie Medyczek. Dopiero ostatnie piętnaście minut gospodynie włączyły ‘trzeci bieg’ i miały aż cztery okazje do zdobycia gola. W 36. minucie gry Anna Bocian wybroniła nawet rzut karny Natalii Chudzik. Po tym wydarzeniu podopieczne Romana Jaszczaka dalej dominowały. Okazje miały Kopińska i Gawrońska, lecz na nie wiele się to zdało.

Dopiero w drugiej części gry w 56. minucie padła wrocławska defensywa. Po dograniu z lewej strony Dominiki Kopińskiej bramkarkę gości zaskoczyła doświadczona Anna Gawrońska. Medyk dalej dominował i miał swoje okazje. Dopiero jednak w doliczonym czasie gry na 2:0 trafiła Natalia Chudzik, wykorzystując dogranie Gawrońskiej.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Ekstraliga wraca dopiero 7 września.