Medyk znów pewnie wygrywa

 Niezwykle ofensywnie usposobiony Medyk Konin podejmował w Bydgoszczy miejscowe KKP. Zdawało się, że może paść pierwsza w tym sezonie dwucyfrówka. Nic bardziej mylnego. Pomimo wysokiej porażki beniaminek postawił się ekipie z Konina.

Od początku Medyczki rzuciły się do ataków, lecz brakowało szczęścia i wykończenia. Worek z bramkami rozwiązał się w 26. minucie, kiedy to świetne dośrodkowanie Chudzik zamknęła Nicole Zając. Kwadrans później gospodynie ‚podarowały bramkę’ Medykowi. Po wznowieniu gry piłkarka KKP popełniła fatalny błąd, który skrzętnie wykorzystała Anna Gawrońska. W samej końcówce pierwszej części doskonałą okazję miała jeszcze Kopińska, lecz obiła tylko słupek. Był to już jednak zwiastun jej bramek w drugiej połowie.

W dziesiątej minucie po zmianie stron po pięknym prostopadłym podaniu Nikol Kaletki Dominika Kopińska zdobyła swojego pierwszego gola w tym meczu. Chwilę później ustaliła wynik spotkania, dobijając KKP już na pustą bramkę.

Gospodynie wyraźnie podrażnione miały swoje okazje do pokonania Busch, lecz nie tym razem. Na dodatek w przykrej sytuacji gospodynie kończyły mecz w dziesiątkę. W 86. minucie po okazji sam na sam z Kopińską, która została złapana na spalonym, Kamila Rosińska interweniowała nogami. Cała sytuacja mocno zdenerwowała napastniczkę Medyka, która w dodatku za protest otrzymała cios w twarz od Rosińskiej. Sędzia za tak brutalne zachwianie bramkarce gospodarzy pokazała żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Za tydzień Medyk podejmie u siebie AZS Wrocław, a KKP Bydgoszcz poszuka pierwszych punktów w starciu ze SMSem w Łodzi.


3. kolejka Ekstraligi
18.08.2019, Bydgoszcz
KKP Rem Marco Bydgoszcz vs Medyk Konin 0:4
Nicole Zając 26′, Anna Gawrońska 39′, Dominika Kopińska 55′, 66′

MVP TKF :

  • Dominka Kopińska (Medyk) (51%, 40 Votes)
  • Natalia Chudzik (Medyk) (27%, 21 Votes)
  • Nicol Zając (Medyk) (22%, 17 Votes)

Total Voters: 78

czerwona kartka : Kamila Rosińska (86′ KKP)

KKP (wyjściowy) : Rosińska – Andrzejewska, Wierzbowska, Węglarz, Smolińska, Karpiluk, Stępień, Raczkowska, Giętkowska, Siwicka, Boguszyńska

MEDYK: Busch – Maskiewicz, Gedgaudaite, Sałata, Chudzik, Pakulska, Grzywińska, Kaletka (80′ Bujak), Zając, Gawrońska (60′ Líšková), Kopińska

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.