Górnik z przytupem wrócił do ligowej rzeczywistwości

Po porażce w Lidze Mistrzyń Górnik wrócił do rozgrywek Ekstraligi. Zgodnie z oczekiwaniami podopieczne Piotra Mazurkiewicza zdemolowały Mitech Żywiec 6:0.

Całe spotkanie zaczęło się ze sporym opóźnieniem z powodu braku karetki. Jednak reszta przebiegła już zgodnie z planem. Górnik od początku grał swoje i ruszył do ataku. Wynik meczu został już otwarty po akcji Hmirova – Kamczyk. Ta druga trafiła po raz pierwszy w sezonie.

Chwilę później podwyższyła Nikola Karczewska. Ekipa z Żywca nie potrafiła się odnaleźć, nie potrafiła odebrać piłki gospodyniom. Defensywa ich już szybko została skarcona. Już w 18. minucie Ewelina Kamczyk wykorzystała rzut karny podyktowany po faulu na niej samej. Mistrz Polski trochę spuścił z tonu, lecz miała swoje okazje.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Jeszcze przed przerwą na 4:0 podwyższyła Nikola Karczewska, która wykorzystała kolejną asystę Hmirovej.

Po zmianie stron trener Mazurkiewicz przeprowadził spore roszady w składzie, wpuścił na boisko młode zawodniczki. Mecz się trochę uspokoił. W 70. minucie po koronkowej akcji Górniczek Ewelina Kamczyk zdobyła swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. Dzieło zwieńczyła Patricia Hmirova, która golem na 6:0 udokumentowało swoją świetną grę.

Za tydzień Górnik zagra z GieKSą w Katowicach, a Mitech podejmie u siebie AZS PWSZ Wałbrzych.

3. kolejka Ekstraligi
17.08.2019, Łęczna
GKS Górnik Łęczna vs TS Mitech Żywiec 6:0 (4:0)
Ewelina Kamczyk 6′,18’k,70′, Nikola Karczewska 8′,37′, Patricia Hmirova 78′

• Patricia Hmirova (GKS Górnik Łęczna) (43%, 46 Votes)
  • Nikola Karczewska (GKS Górnik Łęczna) (35%, 37 Votes)
  • Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna) (22%, 24 Votes)

Total Voters: 107

Górnik: Palińska – Kovtun (73′ Osajkowska), Grec (56′ Kazanowska), Górnicka, Dyguś, Matysik (56′ Osińska), Lefeld (46′ Hryb), Kamczyk, Grabowska, Hmirova, Karczewska (56′ Jędrzejewicz).

Mitech: Komosa – Biegun (50′ Smaza), Stopka, Rżany, Wiśniewska, Wnuk, Smidova (77′ Zeman), Zdechovanova, Chrzanowska, Warunek (55′ Bijak), Prokop