GieKSa górą w Żywcu

Drugi z rzędu meczu u siebie i druga minimalna porażka Mitech w nowym sezonie Ekstraligi. Tym razem górą była katowicka GieKSa, która mimo czerwonej kartki dla Karoliny Koch wygrała 1:2.

Od początku przyjezdne przeważały, co udokumentowały już w 30. minucie spotkania za sprawą gola Anny Konkol. Do przerwy Mitech też miał swoje szanse, lecz wynik nie uległ zmianie. Dopiero w drugiej części gry pierwszego gola w górniczych barwach zdobyła czarnogórska pomocniczka Nadia Stanovic. Po pół godziny gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zdobyła Karolina Koch. Szybko to podziałało na Mitech, bo już sto sekund później kontaktowego gola zdobyła Weronika Smaza. Później obie ekipy miały swoje okazje, lecz więcej goli jednak dziś nie padło.

Za tydzień Mitech poszuka pierwszych punktów w starciu z Górnikiem Łęczna, a GieKSa podejmie u siebie Olimpię Szczecin.

2. kolejka Ekstraligi
11.08.2019, Żywiec
TS Mitech Żywiec vs GKS GieKSa Katowice 1:2
Weronika Smaza 76′ – Anna Konkol 30′, Nadia Stanovic 47′

• Nadia Stanovic (GKS) (52%, 35 Votes)
  • Anna Konkol (GKS) (34%, 23 Votes)
  • Kasandra Parczewska (GKS) (13%, 9 Votes)

Total Voters: 67

czerwona kartka : Karolina Koch (74′ GKS za drugą żółtą)

TS MITECH: Siejka – Matyja, Biegun, Rżany, Zdechovanova, Prokop (71′ Zeman), Smidova (71′ Smaza), Wnuk, Wiśniewska (60′ Bijak), Stopka, Warunek (60′ Chrzanowska)

GIEKSA: Ludwiczak – Konkol, Hajduk, Olszewska, Buszewska – Sykorova (69. Kubaszek), Koch, Parczewska, Stanović – Kozak, Miłek.