Kobiecy futbol bez cenzury : Jesteś dziewczynką – nie możesz grać !

Niestety reforma, która obecnie wychodzi w życie, nie pozwala grac dziewczynkom już na poziomie rozgrywek D2 (Młodzik). Wiele trenerów musi stanąć teraz przed poważnym dylematem.

Mnóstwo najmłodszych grup młodzieżowych, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach to zespoły w ogromnej mierze składające się z dziewczynek i chłopców. Jak dotąd, dziewczynka mogła grać w zespole chłopców o dwa lata młodszych od siebie. Po reformie już dziewczynki mogą grać jedynie w rozgrywkach orlikowych, czyli najwyżej do E1 (orlik) co oznacza to dla klubów?

Nie każdy jest na tyle sytuowany, aby powstawały w nich grupy żeńskie. Są w Polsce miejsca, gdzie w promieniu 80-100 nie ma żadnych zespołów kobiecych. Wielu opiekunów stoi teraz przed poważnym dylematem, bo muszą ogłosić przykrą wiadomość. – Jesteś dziewczynką i nie możesz grac już z chłopcami! Jak dotąd wiele dziewczyn wychowanych w męskich zespołach zostawało wyciąganych wprost z nich na Tymbarka, Letnią Akademię Młodych Orlic, do kadr wojewódzkich, czy kadry Polski U15.

Czy ta reforma jest przemyślana, czy ta reforma jest przeanalizowana choćby regionalnie? Wracamy do bylejakości w piłce kobiecej! Przynajmniej na poziomie regionalnym, który zostanie mocno okrojony. Reforma pasie bogate kluby, zabija małe środowiska.

MARKUS

9 Replies to “Kobiecy futbol bez cenzury : Jesteś dziewczynką – nie możesz grać !”

  1. Mam zespół dziewcząt ,w ubiegłym roku jak i dwa lata wstecz z powodzeniem rywalizowaliśmy z chłopcami, jestem teraz w D1 i co mam zrobić skończyć z zespołem powiedzieć że jesteśmy dziewczynkami i nie dopuszczą nas do gry?? Przecież wygrywaliśmy z chłopakami mimo to że dziewczynki są albo o rok starsze lub w równym wieku. To czysta dyskryminacja!!!

  2. Kto to jest Patalon żeby decydować o tym czy dziewczyna ma grać z chłopcami czy nie. Z tego co widzę to Patalon kopała trochę w Medyku i Sosnowcu ani razu nie była mistrzynią Polski a słowo kariera to chyba na wyrost. Wiec taka osoba ma decydować o rozwoju piłki kobiecej w Polsce. A to że zabrania gry z chłopcami to jawna dyskryminacja dziewczyn. Panowie prezesi i trenerzy mam nadzieję że macie jaja i nie pozwolicie żeby ta BABA decydowała kto ma grać w waszym klubie a kto nie. Z tego co widzę Patalon ma jakieś kompleksy w stosunku do mężczyzn, każe usuwać trenerów i zastępuje ich trenerkami o lesbijskich skłonnościach. A z drugiej strony ciekawe co i komu zrobiła że nagle jej kariera tak eksploduje. Trzy lata w siedemnastkach nic nie osiągnęła a tu awans do 19, tylko patrzeć jak będzie w pierwszej reprezentacji i to będzie już katastrofa totalna. Reasumując Patalon weź koło i piernicznij się pożądanie w czoło.

  3. Kto to jest ta Urbaniak jakaś pijarowska koleżanka Patalon? niech zajmie się komentowaniem meczy bo to jeszcze jakoś jej wychodzi ale nie do końca.

  4. Smutne są głosy osób popierających reformę, tylko zobaczmy w jakich klubach i miejscowościach się obracają.
    Przecież te osoby nie mają pojęcia jak wyglądają realia małych miejscowości.Jeszcze raz Reforma zabija marzenia dziewczynek.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.