#UWCL : Tylko remis Górniczek. Mistrz Polski stoi już pod ścianą
Świat UEFA Women's Champions League UEFA Womens Champions League

Niestety w pierwszym meczu eliminacji Ligi Mistrzyń Górnik Łęczna zaledwie zremisował 1:1 z Besiktasem.

Mistrz Polski w mocno przemeblowanym składzie i w nowym ustawieniu przeważał nad przeciwnikiem. Niestety nie miało to w końcowym rozrachunku wielkiego znaczenia, ponieważ długo i skutecznie broniła się turecka ekipa. Jednak czasami też atakował i to z wyśmienitym skutkiem. W 75. minucie Kader Hançar pokonała Annę Palińską. Z wyniku nie cieszyły się jednak długo, bo już po dwóch minutach wyrównała Agnieszka Jędrzejewicz.

W drugim meczu naszej grupy FC Twente zdemolowało aż 8:0 armeńskie Alaszkert Erewań. Sprawia to, iż Mistrz Polski już stoi pod ścianą i do awansu potrzebne są już dwa zwycięstwa. W sobotę Górniczki grają z zespołem z Erewania, a trzy dni później z holenderskimi gospodyniami. Do 1/16 awansuje tylko zwycięzca grupy.

7.08.2019 – Enschede (Sportpark Schreurserve)
Beşiktaş JK Stambuł vs Górnik Łęczna 1:1
Agnieszka Jędrzejewicz 77 – Kader Hançar 75

Beşiktaş: Fatma Şahın – Demet Bozkurt, Çiğdem Belci, Esra Erol, Didem Karagenç – Sevgi Çınar, Emine Ecem Esen, Gizem Gönültaş, Kader Hançar, Arzu Karabulut – Yağmur Uraz (76′ Başak Gündoğdu)

Górnik: Anna Palińska – Alicja Dyguś, Alona Kovtun, Małgorzata Grec, Kinga Niedbała – Natalia Hryb (72′ Agnieszka Jędrzejewicz), Sylwia Matysik, Klaudia Lefeld, Dominika Grabowska, Ewelina Kamczyk – Nikola Karczewska.