Pewna wygrana Jagiellonek na inaugurację w Głogówku

W niedzielne popołudnie w Głogówku na przy licznie zgromadzonej publiczności Rolnik po siedemnastu latach nieobecności wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszym meczu nowego sezonu gospodynie uległy Jagiellonkom 1:3. Całe spotkanie z trybun obserwował selekcjoner Marcin Kasprowicz.

Już pierwsze minuty przyniosły mocne dyktando ekipy z Krakowa. Już w 7. minucie Anna Zapała otworzyła wynik spotkania, strzałem głową pokonując Annę Wełnę. Ponad dziesięć minut później po zamieszaniu w polu karnym podwyższyła Natalia Sitarz. Chwilę potem gospodynie były już na łopatkach. Rzut wolny biła Justyna Maziarz, a w świetny sposób wykończyła go głową nowa Jagiellonka – Natalia Nosalik. Fatalna pogoda i nagły deszcz trochę popsuł widowisko.

Po zmianie stron to gospodynie wyszły bardziej zmotywowane. Parę świetnych okazji wybroniła Anna Wełna. Honorowego gola dla Rolnika zdobyła w 65. minucie Kinga Ejzel.

Za tydzień opolski beniaminek zagra w Koninie z Medykiem, a Jagiellonki podejmą KKP Rem Marco Bydgoszcz.