To już plaga. Kolejny klub upada

– Można szczycić się tym, jak wygląda kobiecy futbol w Małopolsce (nawet Cracovia zgłosiła swoją żeńską drużynę, brawo), można mówić o profesjonalizacji systemu rozgrywek. Ale rozwój piłki kobiecej idzie bardzo nierówno, jeśli chodzi o regiony, a reforma tylko pogłębi różnice. Susza, jeśli chodzi o liczbę klubów już trwa, ale obawiam się, że wkrótce powstaną wielkie ”tereny pustynne”.  (…)

 
Niestety reforma kobiecego futbolu w Polsce autorstwa Niny Patalon zbiera kolejne bardzo przykre ‚żniwa’. Upadają kolejne zespoły. Upadła czwarta liga w województwie kujawsko-pomorskim. Mamy kolejny tego pokłosie. Start Pruszcz wycofuje zespół z rozgrywek ligowych.

 

Oświadczenie KOBIECEJ SEKCJI KLUBU:

‚ Z przykrością informujemy, iż zmuszone jesteśmy wycofać zespół z tegorocznych rozgrywek 3 ligi kobiet.

„Walka”, którą przez ostatni czas toczyły piłkarki o to, by utrzymać zespół, niestety tym razem okazała się przegrana.

Jest nam niezmiernie przykro z tego powodu, niemniej jednak jesteśmy dumne z tego, co udało nam się zrobić przez te lata. Wspólna praca, wysiłek, nie pójdą na pewno na marne. Dziękujemy tym, którzy wspierali nas przez ten czas. Wójtowi gminy Pruszcz, który przez ostatnie lata sponsorował nasz zespół, całemu zarządowi LKS-u Start Pruszcz, GOKSiRowi z Panem Mirosławem Kopką na czele za rozpoczęcie „tej przygody”, Trenerowi Kamilowi Mykowskiemu za „ogarnięcie tego bałaganu” przez ostatnie lata i wszystkim tym, którzy trzymali za nas kciuki.

Nie ukrywamy, że jest to dla nas ciężka sytuacja, ciężko nam się pogodzić z tym, co właśnie nadeszło, dołożyliśmy jednak wszelkich starań, by to ratować. Tegoroczna liga, która pierwotnie składać się będzie 13. kolejek byłaby zbyt wyczerpująca dla naszej wąskiej kadry.

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom, które na przełomie tych lat reprezentowały nasz zespół.

Obecnym zawodniczkom życzymy dalszych sukcesów, być może już w nowych klubach. Stworzyliśmy razem-zawsze „ramię w ramię”, coś bardzo fajnego, coś, co zostanie w naszej pamięci przez długie lata. ‚

Drugi list otwarty Działacza do Pana PeZetPeeNa

 

One Reply to “To już plaga. Kolejny klub upada”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.