Karuzela transferowa w Niemczech cz.2

Część druga najciekawszych ruchów transferowych w Bundeslidze.

Ali Riley
Fot. Instagram

Narzekałem, że Bayern się nie wzmacnia a tu włodarze mnie pozytywnie zaskoczyli i zakontraktowali Ali Riley. 31-letnia obrończyni trafiła do Monachium z Chelsea. Jest kapitanem reprezentacji Nowej Zelandii (co ciekawe sama Ali urodziła się i wychowała w USA, z Nowej Zelandii pochodzi jej ojciec, ma także szwedzkie obywatelstwo) z którą zagrała na tegorocznych MŚ. Bardzo doświadczona i z pewnością wniesie sporo do formacji defensywnej Bayernu.

Fot. Instagram SC Sand

Ogromne zmiany w SC Sand. Wiejski klub z Willstätt będzie pojawiał się na naszych łamach dość często z uwagi na obecność dwóch reprezentantek Polski – Agnieszki Winczo i Patrycji Balcerzak. O obu pisaliśmy już wielokrotnie na TKF. Z klubu odeszła bramkarka Carina Schlüter wybierając monachijski klub, ale znaleziono szybkie zastępstwo. Z Gütersloh przyszła Manon Klett, a z PSG do kraju wróciła Charlotte Voll. Klett to wychowanka Wolfsburga, a Voll to reprezentantka Niemiec do lat 20. Do Francji trafiła w 2017 z Hoffenheim, ale nie zadebiutowała w lidze. Sama Voll podkreślała, że sama możliwość trenowania w takim klubie dało jej bardzo dużo. Po tym jak klub opuściła legendarna Nina Burger (wróciła do Austrii) Sand wzmocniło ofensywę i to naprawdę potężnie. Obok doświadczonej weteranki Winczo na Orsay-Stadion trafiła Dörthe Hoppius z Duisburga oraz Holenderka Pia Rijsdijk z ADO Den Haag. Hoppius miała kapitalny poprzedni sezon – 8 bramek, a mówimy przecież o MSV. Problemy mogą być z defensywą. Odeszły Vojtekova, Leticia Santos i Laura Vetterlein. Sascha Glass będzie miał nad czym myśleć.

Paulina Krumbiegel
Fot. 1899 Hoffenheim

Hoffenheim straciło Friederike Abt na rzecz Wolfsburga co jest sporym osłabieniem, ale nowa jedynka Martina Tufekovic to też solidna marka. W klubie od 2012 roku w zeszłym sezonie zagrała wprawdzie w lidze tylko 4 razy, ale z Bayernem i Freiburgiem spisywała się znakomicie. Ważną informacją jest dokoptowanie do pierwszej drużyny Pauline Krumbiegel, 18-letniej podpory kadry narodowej u19. Mega ofensywnie usposobiona, a co ważne – jej ulubioną pozycją jest środek obrony. Z powodzeniem może grać jednak na każdej pozycji – nawet na środku ataku. Niesamowicie wszechstronnie uzdolniona piłkarka. Będzie jedną z jaśniejszych gwiazd nadchodzącego sezonu.

Jutro legendarny duet Turbine Potsdam i 1.FFC

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.