Amber Cup : Pierwszy dzień ze zmiennym szczęściem
Ekstraliga Polska Świat

Za nami pierwszy dzień turnieju AMBER CUP. Dwa najsilniejsze polskie zespoły mierzą się na Litwie w prestiżowym turnieju organizowanym przez mistrza tego kraju Gintrę Universitetas.

Górnik Łęczna zmierzył się w środę właśnie z gospodyniami. Po pierwszej połowie prowadził po golu Weroniki Kłody w 20. minucie. W drugiej części gry trener Piotr Mazurkiewicz dokonał wielu zmian i ostatecznie w zaledwie siedemnaście minut Gitra zdobyła trzy gole i wygrała cały mecz 3:1.

W drugim spotkaniu Czarne Sosnowiec grały z łotewskim Dinamem Riga. Podopieczne Grzegorza Majewskiego nie potrafiły jednak udokumentować wielkiej przewagi i wygrały tylko 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobyła Dżesika Jaszek.

Dziś dzień przerwy. Turniej wraca w piątek. Polskie zespoły zagrają bratobójczy pojedynek między sobą, a Gintra zagra z zespołem z Rygi.

17.07.2019 (środa)

Dinamo Ryga vs Czarni Sosnowiec 0:1

Dżesika Jaszek 39′

czerwona kartka : Wieczorek

CZARNI: Małysa – Suskova, Grad, Horvathova, Wycisk, Zawistowska, Hmirova, Hałatek , Daleszczyk, Wiankowska, Jaszek oraz Szymańska, Wieczorek, Kuciewicz, Matla, Tobiczyk

Gintra Universitetas vs GKS Górnik Łęczna 3:1

Weronika Kłoda 20′

I POŁOWA : Palińska – Dyguś, Górnicka, Grec, Niedbała, Hryb, Matysik, Kłoda, Grabowska, Kamczyk, Karczewska.
II POŁOWA : Paturaj – Kovtun, Górnicka, Grec, Kazanowska, Osińska, Osajkowska, Kuczyńska, Grabowska, Kamczyk, Drąg