Po pierwszej edycji Memoriału Karoliny

W niedzielę 23 czerwca na stadionie WOSiR w Wyszkowie odbył się charytatywny „Memoriał Karoliny” – turniej piłki nożnej poświęcony tragicznie zmarłej kapitan drugoligowego zespołu Loczków Wyszków, Karolinie Pokraśniewicz. Zwyciężyła drużyna Latoszek, pokonując w finale po serii rzutów karnych Łysy Team.

Do turnieju organizatorzy zaprosili drużyny męskie i kobiece. Zgłosiło się dziewięć drużyn, w tym dwie żeńskie (Loczki oraz drużyna ZS nr 3 – szkoły, do której chodziła Karolina). Wśród mężczyzn nie zabrakło drużyny policjantów (Karolina po maturze rozpoczęła policyjne szkolenia) , ekipy o wszystko mówiącej nazwie „Trzeba Pomagać Swoim” oraz zespołu z osiedla, gdzie mieszkała całe życie (Latoszek).
Zespoły podzielono na dwie grupy. Po meczach eliminacyjnych do półfinału awansowały Łysy Team, Latoszek, Blue Line i Mieszanka FC. W meczu o piąte miejsce Loczki przegrały z AC Pajace 2:4. Pierwszego gola, w inauguracyjnym meczu turnieju, zdobyła siostra Karoliny – Paulina.

 

W półfinałach Łysy Team pokonał Mieszkanka FC 3:2, a Latoszek zwyciężył Blue Line po rzutach karnych. W meczu o III miejsce Blue Line ulegli Mieszance 1:2, natomiast mecz finałowy zakończył się remisowo, więc do wyłonienia zwycięzcy Memoriału potrzebne były rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy Latoszka i to oni mogli po chwili podnieść w górę puchar. Dodatkowo najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Tomasza Cichockiego z tej drużyny.

Organizatorzy poinformowali, że całą kwotę zebraną podczas imprezy (wpisowe oraz datki do puszki) przekazali rodzinie piłkarki.

Turniej ma być cyklicznie rozgrywany w każdym roku po zakończeniu rundy wiosennej.

Maciej Kowalski

One Reply to “Po pierwszej edycji Memoriału Karoliny”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.