#FIFAWWC : Anglia w ćwierćfinale !
Mundial Reprezentacje Świat

Dość niespodziewanie gładko Anglia pokonała 3:0 Norwegię w pierwszym ćwierćfinale Mundialu.

Podopieczne Neuvilla po raz kolejny nie straciły bramki i pewnie zameldowały się w półfinale. Już po parunastu sekundach gry Anglia wyszła na prowadzenie za sprawą ładnej bramki Jill Scott. Dodało i to wiatru w żagle i raz po raz atakowały coraz śmielej Norweżki. Już w 40. minucie Ellen White podwyższyła na 2:0 i właściwie wszystko było jasne.

Po przerwie Lwice Albionu nie spuściły z tonu i dalej atakowały. Wynik ustaliły już w 57. minucie, po przepięknym strzale z daleka piłkarki Olympique Lyon Lucy Bronze. To był nokaut, po którym Norweżki się już nie podniosły. Co trzeba jednak oddać miały swoje okazje, lecz Anglia była w obronie równie świetnie dysponowana, co w ataku. Obraz ten cały popsuła trochę najlepsza strzelczyni Albionu w eliminacjach Nikita Parris, bo w 83. minucie nie wykorzystała rzutu karnego.

Teraz Anglia wyczekuje swojego przeciwnika w półfinale, a będzie nim wygrany z meczu Francja vs USA.