Brazylia z awansem, Kerr rozstrzelała Jamajkę. Podsumowanie grupy C.
Mundial Reprezentacje Świat

Zakończyła się batalia w grupie C Mundialu. Do dalszych gier awansowały Australia, Włochy i Brazylia. Ostania kolejka w tej grupie była bardzo pasjonująca. Brazylijki skromnie pokonały Włoszki 1:0, a Australia wygrała z Jamajką 4:1. Wszystkie gole dla Matildas zdobyła Samantha Kerr, a Reggae Girls zdobyły pierwszą historyczną bramkę na Mistrzostwach Świata.

Ponad 21. tysięcy kibiców zobaczyło w Valenciennes hit grupy C pomiędzy Matildas, a Canarinhos. Rzutem na taśmę do dalszej fazy turnieju awansowała Brazylia. Gola na wagę zwycięstwa z Włoszkami zdobyła z rzutu karnego niezawodna Marta. Legenda kobiecego futbolu została indywidualną rekordzistką po względem zdobytych goli na Mundialu. 33-latka została samodzielną rekordzistką z siedemnastoma golami na koncie. Tym samym przebiła nawet Miroslava Klose.

Pomimo skromnej ilości goli zobaczyliśmy całkiem ciekawe widowisko, pełne piłkarskiego kunsztu. Oba zespoły miały swoje groźne okazje. W 15. minucie świetnie strzelała Debinha, ale wielkim kunsztem bramkarskim wykazała się Laura Giuliani. Kwadrans później mogło być już 1:0 dla Włoszek. Do siatki trafiła Cristiana Girelli, lecz sędzia z Meksyku dopatrzyła się spalonego.

Po zmianie stron piąty bieg włączyła Brazylia. Okazję do otwarcia wyniku miały Kathellen, Andressinha czy Cristiane, jednak na próżno. Na kwadrans przed końcem wspomniana Marta zdobyła jednego gola z rzutu karnego. Po nim Italia rzuciła się do ataku, lecz nic nie chciało dziś wpaść do siatki Barbary.

W spotkaniu z Jamajką to Sam Kerr pokazała, że jest warta każdych pieniędzy. Już w 25. minucie po dośrodkowaniu Emily Gielnik pokonała McClure strzałem głową. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy po asyście Katriny Gorry znów głową podwyższyła Kerr.

Był czas na historyczną bramkę Jamajki. Gwiazda reprezentacji z Karaibów Khadija Shaw podała do Havany Solaun, a ta zdobyła honorowego gola w tym spotkaniu i pierwszego w historii kadry na Mundialu. Australia nie na darmo jest szóstą drużyną w rankingu FIFA. W 69. minucie hattricka ustrzeliła Kerr. Wynik został ustalony na siedem minut przed końcem, kiedy to po koszmarnym błędzie Nicole McClure czwartego gola w tym spotkaniu zdobyła napastniczka Matildas.

AWANS : AUSTRALIA, WŁOCHY, BRAZYLIA