Wielka dramaturgia ! Medyk wytrzymał napór i zdobył Puchar Polski

Medyk po roku nieobecności wrócił do finału Pucharu Polski i zdobył po raz dziewiąty w historii to trofeum. Nie brakowało kontrowersji. Medyk jednak był dziś górą.

Już w ósmej minucie po rajdzie Nicole Zając w polu karnym w akcje wmieszała się Gawrońska, faulując Szymańską. Sędzia tego nie zauważyła (lub zauważyć nie chciała) i Natalia Chudzik trafiła na pustą bramkę.

Czarne w pierwszej połowie nie były sobą. Chwilę później było już 0:2, gdyby pięknie dograła Dominice Kopińskiej Natalia Chudzik.

Cztery minuty później w wyniku starcia z Joanną Operskalską z boiska musiał zejść Nicole Zając. Zastąpiła ją Julia Chudy. Medyk schował się za podwójną gardą i czekał na kontrę.

W 37. minucie świetnie urwała się Dagmarze Grad Anna Gawrońska i pokonała Annę Szymańską. Medyk była zabójczo skuteczny.

Wielkie przebudzenie Czarnych nastąpiło jednak w drugiej połowie. Już w 51. minucie po zamieszaniu w polu karnym Busch piłkę do siatki wpakowała Dżesika Jaszek. Podopieczne Grzegorza Majewskiego przeważały, lecz długo nie mogły rozbić mury z Konina.

Zemściło się to w 71. minucie. Po świetnym kontrataku Natalii Chudzik było już 1:4. Doświadczona reprezentantka Polski dograła do Kopińskiej i ta ustrzeliła już dublet.

Jednak nie był to koniec emocji. W 78. minucie świetnie przymierzyła Patricia Hmirova i zmieściła piłkę w siatce Busch. Zaczęły się emocje ! Już parę sekund później było 3:4. Świetnie lobem bramkarkę Medyka pokonała Martyna Wiankowska. Ekipa z Sosnowca szukała kolejnej bramki, lecz dziś nie było im dane.

 


Finał Pucharu Polski
19.06.2019, Łódź
Czarni Sosnowiec vs Medyk Konin 3:4 (0:3)

0:1 Natalia Chudzik 9′
0:2 Dominika Kopińska 16′
0:3 Anna Gawrońska 37′
1:3 Dżesika Jaszek 54′
1:4 Dominika Kopińska 71′
2:4 Patricia Hmirova 78′
3:4 Martyna Wiankowska 80′

sędzia : Magdalena Figura-Łyżwa

CZARNI : Szymańska – Operskalska, Horvathova, Fischerova, Matla, Jaszek, Hmirova, Grad, Suskova, Cichosz (46′ Wycisk), Wiankowska

MEDYK : Bush – Lukas, Sałata, Majdak, Chudzik, Zając (22′ Chudy), Pakulska, Gedgaudaite, Maskiewicz, Gawrońska (91′ Nowak), Kopińska

Pokaż znajomym:
error

One Reply to “Wielka dramaturgia ! Medyk wytrzymał napór i zdobył Puchar Polski”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.