Trzecia porażka Korei, Norwegia w fazie pucharowe
Mundial Reprezentacje Świat

Pechowej porażki doznała Korea Południowa w meczu z faworyzowaną Norwegią. Mimo dobrej postawy Koreanki żegnają się z turniejem z zerowym dorobkiem punktowym.

Piłkarki z Azji pozostawiły po sobie jednak dobre wrażenie wreszcie prezentując futbol jakiego oczekiwali od nich kibice. Koreanki stworzyły mnóstwo akcji i generalnie miały przewagę nad Norweżkami, jednak było to za mało, żeby cieszyć się ze zwycięstwa. Zabrakło szczęścia, skuteczności pod bramką rywala i chłodnej głowy we własnym polu karnym.

Mecz zaczął się fatalnie na Korei. Już w trzeciej minucie w polu karnym faulowała Cho Sohyun przytrzymując rywalkę podczas wykonywania przez Norwegię stałego fragmentu gry. Jedenastkę pewnie wykonała gwiazda norweskiej kadry – Caroline Graham Hansen. 0:1 dla Norwegii.

W 35 minucie Koreanki wykonały rzut rożny, którego efektem był strzał Ji Soyun zza pola karnego. Uderzenie było ładnie wymierzone, ale zbyt lekkie, by zaskoczyć Hjelmseth.

Siedem minut później Koreanki mają kolejną sytuację. Po rzucie wolnym do piłki w polu karnym dopadła Yeo Minji, ale posłała piłkę obok bramki.

Historia lubi się powtarzać. Koreanki tak samo źle otworzyły drugą połowę. W czwartej minucie drugiej części gry Norwegia otrzymała kolejną jedenastkę. Tym razem faulowana została Graham Hansen. Strzał z jedenastu metrów na gola zamieniła Herlovsen. 0:2

Ta sama Herlovsen w 64 minucie zagrała piłkę po ziemi w pole karne do rezerwowej Saevik, jednak ta haniebnie spudłowała w wybornej sytuacji.

Osiem minut później Koreanki stworzyły ładną zespołową akcję. Po wymianie kilku podań uderzała Lee Geummin, jednak ponad bramką.

Piękna akcja zakończona golem miała miejsce w 78 minucie spotkania. Po wrzutce w pole karne na klatkę przyjęła Lee Geummin i sprytnym zagraniem piętką wyłożyła piłkę w uliczkę Yeo Minji. Korea zdobyła kontaktowego gola. 1:2

Tuż przed końcowym gwizdkiem Lee Geummin mogła cieszyć się z kolejnej asysty, jednak świetną wrzutkę zmarnowała zdobywczyni wcześniejszego gola – Yeo Minji.

Korea wraca do domu bez punktów, ale nie bez honoru. Norwegia zaś mimo braku fajerwerków, zwłaszcza w dzisiejszym spotkaniu zagra w kolejnej rundzie mundialu.