Suma niefortunnych zdarzeń przekreśla (?) awans Nigerii (0:1, wideo)
Mundial Reprezentacje Świat

Do pojedynku Dawida z Goliatem doszło dzisiaj w Rennes, gdzie gospodarz turnieju podejmował drużynę Nigerii.

Z zupełnie innych pozycji wyszły na boisko dzisiaj obie drużyny. Francuzki miały już zapewniony awans, z kolei dla Nigerii spotkanie z Francją było meczem o życie. Tricolores podeszły do meczu na spokoju, długo nie włączając najwyższego biegu,w dodatku z kilkoma roszadami w stosunku do najlepszej jedenastki. Nigeria zaś miała za zadanie po pierwsze nie stracić gola, przetrwać mecz i wywalczyć punkt. Efekt był łatwy do przewidzenia – w pierwszej połowie obserwowaliśmy raczej marne widowisko, w którym obie drużyny nie chciały sobie za bardzo zaszkodzić. Dopiero w drugiej odsłonie spotkania Francuzki włożyły więcej sił w spotkanie i ostatecznie, nie bez kłopotów, wygrały 1:0 dzisiejszy mecz.

Zaczęło się groźnie dla Francji. Zamieszanie we własnym polu karnym w trzeciej minucie meczu, jednak ostatecznie piłka została wybita.

Po dziesięciu minutach ierwszy korner dla gospodyń zakończony niecelnym strzałem zza pola karnego. Minutę później Gauvin niecelnie uderza główką po centrze w pole karne. Siedem minut później ładnie do woleja złożyła się Henry, jednak uderzenie mocno niecelne.

W 28. minucie Majri wrzuciła piłkę z rzutu wolnego w prawym sektorze boiska. Henry zaatakowała głową, jednak ponownie niecelnie.

Na kolejny groźniejszy atak Francji musieliśmy poczekać do 40. minuty spotkania. Cascarino wyprowadziła rajd prawym skrzydłem, wstrzeliła piłkę w pole karne, jednak podanie do Gauvin okazało się być nie w tempie akcji.

Tuż przed przerwą Gauvin złożyła się do przewrotki po otrzymaniu wysokiej piłki, której jednak nie trafiła. Otrzymała żółtą kartkę za niebezpieczne zagranie w pobliżu głowy rywalki.

W 50. minucie  Bilbaut strzelała z dystansu, jednak wysoko ponad bramką. Dwie minuty później po dość chaotycznej akcji zespołu Francji do piłki w bocznej strefie pola karnego doszła Cascarino, jednak jej strzał z powietrza przeszedł obok bramki.

Zdecydowanie lepszą akcję oglądaliśmy w dziewięć minut później. Podanie na wolne pole po prawej stronie boiska otrzymała Cascarino, zagrała do tyłu na przedpole, ale nadbiegająca tam Thiney strzeliła obok bramki.

Dwanaście minut później  Diacre wytoczyła najcięższe działa wprowadzając do gry Le Sommer i Diani. Tempo akcji Francji wyraźnie wzrosło.

W 65. minucie bardzo mocny strzał zza pola karnego oddała Majri, ale trafiła w sam środek, co nie mogło zaskoczyć Nnadozie. W chwilę potem Thiney zmarnowała kolejną szansę nie trafiając wślizgiem we wystrzeloną po ziemi piłkę z bocznego sektora.

Chwilę potem nareszcie kilka podań pod bramką rywala wymieniły Nigeryjki, jednak wykończenie akcji, tj. strzał z narożnika pola karnego bardzo słaby i niecelny.

Suma niefortunnych zdarzeń dla Nigerii rozpoczyna się około 73 minuty. Po faulu na Assey w polu karnym (i interwencji VAR) drugą żółtą kartkę otrzymała Ebere i musiała zejść z boiska. Do karnego podeszła Renard i… trafiła w słupek. Tylko chwilę trwała radość Nigeryjek, bowiem po kolejnej interwencji VAR okazuje się, że bramkarka NIgerii za wcześnie oderwała nogi od linii bramkowej i jedenastka zostaje powtórzona. Tym razem Renard nie pomyliła się i pewnym strzałem zdobyła jedynego dzisiaj gola dla Francji. Na domiar złego w kilka minut później z kontuzją mięśnia dwugłowego schodzi gwiazda Nigerii – Asisat Oshoala. Kibice z Afryki byli zdruzgotani.

W 87. minucie Le Sommer zamykała dośrodkowanie na dalszy słupek, jednak z trudem obroniła Nnadozie.

Francja z kompletem zwycięstw melduje się w kolejnej turze. Nigeria zaś ląduje na trzecim miejscu w swojej grupie, za Francją i Norwegią, przed pokonaną wcześniej Koreą. Trzy punkty i stosunkowo słaby bilans bramkowy prawdopodobnie przekreśli jednak szanse Super Falcons na awans z trzeciego miejsca. Szkoda, bo punkt z Francją był dzisiaj zupełnie w zasięgu Nigeryjek.