Nigeria zwycięża z Koreą Południową (2:0, wideo)
Mundial Reprezentacje Świat

Świadkami zaciętego meczu dwóch drużyn z “nożem na gardle” byliśmy dziś w Grenoble, gdzie starły się pokonane w pierwszej kolejce Nigeria z Koreą Południową.

Już w pierwszych dziesięciu minutach byliśmy świadkami kilku akcji oskrzydlających po obu stronach. Najbliżej gola była Oparanozie, której strzał głową z dziesiątej minuty obroniła Kim.

Koreanki, nie pozostawiając dłużne, odpowiedziały w 18 minucie groźnym strzałem Lee z narożnika pola karnego. Cztery minuty później Uchendu uderzała z dystansu jednak bez powodzenia.

Do tej pory więcej z gry mają Koreanki, jednak nie przekłada się to na kreowanie większej liczby sytuacji od rywalek.

29’ GOL dla Nigerii! Długa piłka w kierunku Oparanozie, która jednak jej nie sięga. Wyręcza ją jedna z obrońców Korei, która kiksując umieszcza piłkę we własnej siatce.

39’ – ogromne zamieszanie w polu karnym Nigerii, jednak Koreankom nie udaje się wcisnąć futbolówki do bramki przeciwnika.

Tuż przed przerwą ładną miękką wrzutkę marnuje Oshoala mijając się z piłką. Do przerwy 1:0 dla Super Falcons.

Szczęśliwa bramka dla Nigerii pozwoliła temu zespołowi zagrać w taki sposób w jaki najbardziej lubi – szczelna defensywa i wyprowadzanie szybkich kontrataków w oparciu o trzy ofensywne zawodniczki – Ordegę, Oparanozie i Oshoalę. Druga połowa w dużej mierze wyglądała następująco – Koreanki budują atak pozycyjny, głównie oparty na zejściu do bocznego sektora i wrzutce, natomiast NIgeryjki odpowiadają kontratakiem.

W 50 minucie zdawało się, że ze stałego fragmentu gry celnie głową uderzy Oparanozie, jednak piłka wylądowała na górnej siatce. Dwie minuty później z dystansu strzela Cho, jednak Nnadozie jest na posterunku.

W 58 minucie spotkania Koreanki cieszą się z bramki wyrównującej, jednak ich radość przerywa gwizdek. Dobijająca piłkę po fatalnej interwencji bramkarki Nigerii zawodniczka była na minimalnym spalonym.

63 minuta – bardzo ładna, koronkowa akcja Korei, zakończona jednak zablokowanym strzałem.

Koreanki wydają się być bez pomysłu, ciągle próbując wrzutek i wstrzeleń w pole karne, które nie przynoszą żadnego rezultatu. Strzały z dystansu zaś skutecznie blokowane są przez gęsto ustawione zawodniczki z Afryki.

75 minuta – szybka kontra Nigerii. Piłkę na boku defensywy otrzymuje młodziutka Okeke (która tym razem otrzymała szansę od pierwszej minuty, zapewne z uwagi na dobrą grę z poprzednim meczu), zagrywa długą piłkę do Oshoali, która w swoim stylu mija bramkarkę i z bardzo ostrego kąta umieszcza ją tuż przy słupku. 2:0 dla Nigerii.

Pięć minut później kolejne dwie kontry Nigerii, jednak bez powodzenia bramkowego.

84’ setna już wrzutka Koreanek, jednak tym razem jednej z nich udaje się uderzyć głową z najbliższej odległości. Interweniuje Nnadozie.

Trzy minuty później strzał w obrębie pola karnego oddaje Yeo. Broni afrykańska golkiperka.

90 minuta Koreanki wreszcie mają trochę więcej miejsca w ataku. Aktywna w końcówce Yeo jednak marnuje okazję, uderzając z dystansu, kiedy prosiło się o podanie w uliczkę do wychodzącej i lepiej ustawionej koleżanki.

Nigeria zwycięża, przedłużając szanse na awans, jednak czeka je bardzo trudny mecz z gospodyniami turnieju. Biorąc zaś pod uwagę słaby bilans bramkowy nawet o awans z trzeciego miejsca będzie tutaj trudno. Koreanki zachowują matematyczne szanse na awans, jednak praktycznie mogą już żegnać się z krajem nad Sekwaną.