Lena Oberdorf: „Od rywali słyszałam często: wracaj do kuchni!”

Lena Oberdorf, najmłodsza debiutantka MŚ w historii Niemiec. Występem z Chinami (17 lat, 5 miesięcy i 20 dni) przeskoczyła legendarną Birgit Prinz.

A jeszcze rok temu grała z chłopakami w drużynie u17 TSG Sprockhövel. „Mogłam z nimi rywalizować. Byłam dobrze zbudowana i fizycznie nie miałam problemów. Tylko z szybkością. Musiałam wchodzić w dryblingi, mieć większy przegląd pola bo w pojedynkach biegowych byłam skazana na porażkę. Ale było to dobre dla mojego rozwoju.”

Lena wspomina w rozmowie z Bildem jak często była obrażana w typowy sposób: „Od rywali często słyszałam ‚wracaj do kuchni’. Spływało to po mnie. Zawsze chciałam wszystko udowodnić na boisku. Mocniej wchodziłam w pojedynki, dryblingi. Wielu z nich potem faulowało z czystej frustracji.” Jej koledzy z drużyny zawsze stali za nią, ale nie potrzebowała specjalnej ochrony. Doskonale radziła sobie sama.

Podobnie wpierała ją zawsze rodzina. Lena nie ma jeszcze prawa jazdy i na każdy trening zawozili ją rodzice albo dziadek. „Zawsze chodzą z psem w czasie kiedy trenuję. Wspierają mnie.”

Oberdorf nie ma agenta. Zdradza, że „kiedy przyjdą oferty to dam im numer do mojej mamy. Moi rodzice troszczą się o mnie”

„Gram w piłkę, bo sprawia mi to przyjemność. Rodzice zawsze mi powtarzali, że tak powinno pozostać i gdyby kiedykolwiek przestało to mam to rzucić.” Oby jeszcze długo, długo nie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.